Delovni ritem se počasi začenja tudi za večino slovenskih trenerjev v tujini. Potem ko sta Marijan Pušnik in Saša Kolman na vzhodu celine dejavna že celotno poletje, so s s tekmovalnimi obveznostmi pričeli tudi Darko Milanić, Jože Prelogar in Matjaž Kek, ki je po pokalnem slavju v vitrine reškega kluba pospravil še superpokalno lovoriko.

Rečani so na domači Kantridi ugnali zagrebški Dinamo, ki se je pred novo sezono znova močno okrepil. Križem rok niso stali niti v vodstvu podprvaka, ki ga prihodnji četrtek čaka obračun drugega kroga kvalifikacij Evropske lige s Ferencvarošem, eden izmed novincev v moštvu štajerskega stratega je tudi Miral Samardžić, ki se je že na debiju vpisal med strelce in prispeval enega od dveh zadetkov Rijeke, ki je po dveh neuspešnih poizkusih prvič slavila v hrvaškem Superpokalu. Keka pa lahko veseli še dejstvo, kmalu bodo namreč v Reki na mestu, kjer danes stoji kultna Kantrida zgradili nov, moderen objekt, ki bo sprejel med trinajst in štirinajst tisoč gledalcev, zasnovo stadiona pa so gledalcem prvič predstavili prav po superpokalnem obračunu.

Tudi na Japonskem ta vikend ni bilo ligaških obveznosti, saj so klubi odigrali srečanja pokalnega tekmovanja ‘Emperors Cup’, ki je nekakšen nacionalni pokal, saj japonski prvoligaši igrajo še eno pokalno tekmovanje. Moštvo iz Fukuoke, ki po polovici sezone v drugi japonski ligi zaseda odlično drugo mesto, je gostovalo pri klubu Mito. Varovanci trenerja Pušnika so isto moštvo v okviru prvenstva pred tremi tedni ugnali z 1:2, tokrat pa je bila sreča na strani gostiteljev obračuna, ki so se z zmago 2:0 uvrstili v nadaljevanje tekmovanja. Prvi zadetek je v mrežo Avispe padel v 25. minuti, ko je zadel Suzuki, poraz Avispe pa je pet minut pred iztekom srečanja potrdil Koyano.

V Avstriji so sezono 2014/15 odprli s prvim krogom pokalnega tekmovanja. Slovenci smo imeli v ognju dva trenerska železa, a se je v nadaljevanje uvrstil le Darko Milanič, ki je s Sturmom gostoval pri tretjeligašu Schwazu. Štajerci so obračun dobili z izidom 4:1, kar tri zadetke je dosegel mladi Djurićin, a so trije od štirih zadetkov v mreži domačega moštva končali v zadnji tretjini srečanja. Z istim rezultatom se je končalo tudi srečanje med SAK-om iz Celovca in Lafnitzom. A trener SAK-a Jože Prelogar ni mogel biti zadovoljen z izidom srečanja. Lafnitz, ki je eden od konkurentov celovškega kluba med avstrijskimi tretjeligaši, si je napredovanje zagotovil že v zgodnji fazi srečanja, saj je že po trinajstih minutah vodil z 0:2. Sakovci kaj več od častnega zadetka niso zmogli, v 77. minuti je končni izid srečanja po strelu z bele točke postavil Riedl.

Tudi mladinska selekcija kluba South Melbourne, ki jo vodi Saša Kolman, se je v tem krogu veselila zmage, prve po treh zaporednih tekmah brez slavja. Varovanci tolminskega stratega so na domačem igrišču moštvu Hume Cityja nasuli kar pet zadetkov in se tako znova povzpeli na osmo mesto lestvice. Ob visoki zmagi je dvakrat zadel Eris Hauser, uspešni pa so bili še Josh Markovski, Alex Sporea in Josh Meaker. Fotoutrinke s tekme pa si lahko ogledate na tej povezavi.