Nov teden, novi porazi in zmage slovenskih trenerjev v tujini. Minuli dnevi so minili predvsem v znamenju Darka Milaniča, ki je graški Sturm zamenjal za Leeds United, a epizode med angleškimi drugoligaši ni pričel najbolje, saj je Leeds izgubil na gostovanju pri Brentfordu. Poraz z 2:0 je bil prvi po treh zmagah in remiju, ki jih je moštvo doseglo pod vodstvom začasnega trenerja Neila Redfearna. Leeds je po porazu, četrtem v letošnji sezoni, padel na trinajsto mesto, Milaniča pa že v sredo čaka nova zahtevna preizkušnja, saj v goste prihaja Reading.

Na Kitajskem je poraz doživel tudi Tomaž Kavčič, ki pa je v ligi izgubil šele prvič po nastopu službe. Moštvo nekdanjega selektorja mlade izbrane vrste je pred tem dobilo sedem od devetih tekem, v deseto pa ni šlo. Z izidom 2:1 je pred domačimi gledalci slavil Shenzen. Obračun so sicer zaznamovale kar tri izključitve v zaključku obračuna, dva rdeča kartona so prejeli domači, enega pa gostje. Qingdao je s porazom izgubil tudi drugo mesto, saj je Shijiazhuang znova skočil na mesto, ki vodi med prvoligaše. Japonski drugoligaši so v minulem tednu odigrali dva kroga, v prvem obračunu Avispa Marijana Pušnika znova ni imela sreče, saj so si pred domačimi gledalci privoščili poraz z Verdyjem, ki se bori za obstanek v ligi. Edini zadetek je v izdihljajih srečanja, v 88. minuti, dosegel Chugo in moštvu iz Fukuoke zadal tretji zaporedni poraz. Boljše je šlo moštvu trenerja Pušnika na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Toyami, čeprav se prvi polčas ni zaključil po željah koroškega stratega. Tega so namreč dobili nogometaši Toyami, potem ko je v 20. minuti zadel Akimoto. V drugem polčasu so se ‘ose’ vrnile in z zadetkom Park Kuna in Sakaija prišli do pomembnih treh točk.

Dve preizkušnji sta v minulem tednu tudi za Slavišo Stojanovićem, ki je moštvo najprej popeljal v osmino finala pokalnega tekmovanja, potem ko je Lierse pred domačimi gledalci v drugem polčasu napolnil mrežo St. Truidna. Prvi polčas ni postregel z zadetki, v nadaljevanju pa so za zmago s 4:0 zadeli Masika, Wils in Keita, ki je dvakrat meril v polno. Precej težji zalogaj je nekdanjega trenerja Domžal in Celja čakal včeraj, ko so rumeno-črni gostovali v Liegu, pri aktualnemu podprvaku Standardu, ki pa ravno tako ni najbolje pričel nove sezone. Ob polčasu se je že zdelo, da bo Lierse doživel še šesti poraz v letošnji sezoni, saj so imeli domači ob polčasu z dvema zadetkoma kapetana Van Damma lepo prednost. A gostje se z razpletom niso strinjali in so v 68. minuti po nesporazumu v domači obrambi zaostanek znižali z zadetkom Ngawe, rezervist Vellios pa je v zadnji minuti rednega dela tekme priigral zlata vredno točko, s katero se moštvo Stojanović sicer še vedno nahaja na zadnjem mestu lestvice. Pomemben obračun Lierse čaka že prihodnji teden, saj moštvo odhaja na gostovanje k Zulte-Waregemu, ki je v devetih krogih ravno tako zbral šest točk.

Matjaž Kek je Rijeko po dveh zaporednih porazih znova popeljal na zmagovalna pota. Rečani so na Kantridi gostili Zagreb in zmagovalca odločili že sredi prvega polčasa, ko je odlični Andrej Kramarić, ki je z enajstimi zadetki tudi prvi strelec prvenstva, dvakrat meril v polno, zmago pa je v uvodu drugega polčasa potrdil Ivan Krstanović. Rijeka se je z zmago približala vodilnemu Dinamu, saj so Zagrebčani le remizirali pri zadnjeuvrščenemu Slavenu. Vse bolje med hrvaškimi drugoligaši kaže tudi Kapušinovi Bistri, ki je med tednom odigrala tudi srečanje pokalnega tekmovanja, a so se napredovanja z dvema zadetkoma Puljića veselili nogometaši vinkovške Cibalie. Zato pa so Bistrani vnovič, še četrtič zapored, ostali neporaženi v 2. HNL. Bistra je tokrat gostovala na Sigetu, pri letos neprepričljivem Hrvatskem Dragovoljcu in z izidom 1:1 iztržila točko, za Bistro je zadel Deni Bektaši.

Slabo še vedno kaže celovškemu SAK-u, ki tudi z zamenjavo na trenerskem stolčku, Jožeta Prelogarja je zamenjal dolgoletni igralec Goran Jolić, ostaja pri točki. Korošci so tokrat gostovali pri Florianu in doživeli nov visok poraz s 3:0. Bolje gre v zadnjih tednih Robertu Pevniku, ta je Legionovio tokrat gostoval pri Rakowu, Pevnikovi varovanci pa so se veselili še druge zaporedne.