Nekdanji selektor slovenske reprezentance Srečko Katanec še naprej odlično vodi reprezentanco Iraka, ki je na svoji četrti kvalifikacijski tekmi za uvrstitev na svetovno prvenstvo še tretjič zmagala.

Varovanci 56-letnega Ljubljančana so v 4. krogu gostili, tekma je sicer zaradi varnostnih razmer v Iraku bila odigrana na nevtralnem terenu v jordanski prestolnici Aman, svoje največje rivale, in sicer reprezentanco Irana ter se po 90. minutah igre veselili prestižne zmage, bilo je 2:1. Iračani so odlično začeli dvoboj in po zadetku Alija povedli že v 11. minuti, a so Iranci preko Nourollahija že sredi prvega polčasa izid poravnali. Eden izmed odločilnih trenutkov se je zgodil v 81. minuti, ko je Shojaei prejel drugi rumeni karton in moral tekmo predčasno končati, kar je Irak izkoristil in v sodnikovem dodatku z zadetkom Abassa prišel do tretje zaporedne zmage. Prste vmes pri zmagovitem zadetku je imel tudi Katanec, saj je Abass bil njegov as iz rokava in je v igro prišel šele dobrih 15 minut pred koncem rednega dela.

Iračani so po štirih krogih trenutno v odličnem položaju, da se uvrstijo v tretji krog azijskih kvalifikacij, saj v skupini C z desetimi točkami zasedajo prvo mesto. Na svetovnem prvenstvu, ki bo leta 2022 v Katarju, bodo ob gostiteljih igrale še najmanj štiri azijske reprezentance, eno mesto pa vodi v dodatne medcelinske kvalifikacije.