Teden dni po 1. SNL se je s srečanji prvega kroga začela tudi ligaška sezona pri naših severnih sosedih, ki bo letos minila ob precejšnji pozornosti slovenske nogometne javnosti, ki bo z zanimanjem spremljala štiri bundesligaške klube s slovenskih pridihom. V prvem krogu je zablestel slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je ob zmagi Salzburga nad Wiener Neustadtom (5:1) prispeval zadnja dva zadetka. Milanič je debitiral na klopi Sturma in s pomočjo Roberta Berića, ki je odigral vseh 90 minut, iztržil točko (2:2) na gostovanju v Innsbrucku. Podobno uspešen je bil tudi Tadej Trdina, ki je odigral celotno srečanje za Grödig medtem, ko Vršiča ni bilo v kadru za srečanje med dunajsko Austrio in Admiro (2:0).

Salzburg je odlično začel novo sezono in s petardo odpravil moštvo Wiener Neustadta, za katerega je pred leti zelo uspešno nastopal Sašo Fornezzi. Pred 2.850 gledalci sta v vrstah rdeče-belih blestela nekdanji U21 španski reprezentant Jonathan Soriano in slovenski reprezentant Kevin Kampl. Prvi je prispeval tri, drugi pa dva zadetka. “Že na pripravljalnih tekmah je bilo opaziti, da smo se zelo izboljšali. Pred tem nam vse ni šlo najbolje od nog, vendar so se stvari sedaj obrnile na bolje. Če na otvoritvi sezone zmagaš 5:1 na gostovanju si lahko seveda zelo zadovoljen”, je Kampl povedal za spletno stran najbogatejšega avstrijskega kluba, ki je napovedal svojo kandidaturo za končni naslov prvakov.

Zadetka Kampla si lahko ogledate na spodnjem video prispevku (od 3:45 in 4:45 naprej):

S tem se najbrž ne strinjajo pri dunajski Austriji, katera je lani sezono končala z naskokom petih točk pred bogataši iz Salzburga in tako osvojila svoj 24. naslov avstrijskih prvakov. Moštvo nekdanjega slovenskega reprezentanta Dareta Vršiča, ki ga ni bilo v kadru za to srečanje, je na domačem terenu gostilo Admiro in s težavo vknjižilo prve tri točke v novi sezoni. Prvi zadetek pred 9.255 gledalci je zabil Philipp Hosiner šele v 77. minuti, drugega pa je v sodnikovem dodatku iz najstrožje kazni prispeval Marko Stanković.

Svoj Bundesligaški prvenec je doživel 25-letni napadalec Tadej Trdina, ki je v manj kot dveh letih prilezel iz avstrijske pete v prvo ligo. Mežičan bo v tej sezoni branil barve novinca Grödiga, s katerim se je lani kot prvak druge lige uvrstil v najvišji rang avstrijskega nogometa. Grödig je na domačem terenu pred 2.950 navijači gostil Ried in osvojil svojo prvo točko (0:0). Trdina je odigral celotno srečanje in v 39. minuti prejel rumeni karton.

Edini nedeljski termin v prvem krogu je pripadal “slovenskemu” Sturmu iz Gradca. Moštvo trenerja Darka Milaniča je v prvem krogu gostovalu pri Wackerju iz Innsburcka in se s Tirolci razšlo z rezultatom 2:2. Za trikratne avstrijske prvake je na ligaški tekmi debitiral tudi Robert Berić, ki je podobno kot Trdina odigral vseh 90 minut in v svojo statistiko zabeležil rumeni karton. Po zadetku Sabicsza v 61. minuti je Sturmu sicer kazalo zelo dobro, vendar so Tirolci rezultat preobrnili po zadetkih Vulete (81) in Wallnerja (87). Štajercem je točko priskrbel domači branilec Schilling, ki je v 90. minuti zabil avtogol. “Z rezultatom sem zadovoljen. Innsbruck je dobra ekipa, ki lahko ustvari veliko pritiska na nasprotnika. Čeprav so Tirolci imeli več strelov, kotov in tudi več od igre smo si točko vendarle zaslužili. Ob vodstvu z 0:1 smo imeli lepo priložnost za končno zmago, vendar nam na žalost ni uspelo”, je Milanič povedal za spletno stran Sturma.

AUSTRIA WIEN 2:0 ADMIRA
Strelci: Hosiner (77), Stanković (90+2 pen)

GRÖDIG 0:0 RIED

WIENER NEUSTADT 1:5 SALZBURG
Strelci: Pollhammer (31); Soriano (22, 33, 56), Kampl (60, 85)

WACKER INNSBRUCK 2:2 STURM GRAZ
Strelci: Vuleta (81), Wallner (87); Szabics (61), Schilling (90 ag)