Kevin Kampl v dresu Salzburga navdušuje tudi v začetku nove sezone, saj je v drugem krogu avstrijske Bundeslige ponovil dosežek z uvoda sezone in se v obračunu z Wiener Neustadtom znova vpisal med strelce in asistente.

Salzburg je na gostovanju tudi tokrat visoko slavil, saj so varovanci Adija Hütterja, novega trenerja ‘rdečih bikov’, slavili s kar 0:5, pa čeprav so več kot pol ure igrali z igralcem manj, saj je bil Mane že v 40. minuti zaradi drugega rumenega kartona predčasno poslan z igrišča. Tudi domači so v 74. minuti ostali brez izključenega Mallyja, a so v tem času prejeli kar tri zadetke. Mrežo domačih je v 15. minuti po podaji Soriana načel Sabitzer, v uvodu drugega polčasa pa se je med strelce vpisal še Soriano. V 53. in 55. minuti sta padla še dva zadetka, pri obeh pa je sodeloval slovenski reprezentant, najprej v vlogi asistenta pri zadetku Schweglerja, nato pa se je po podaji Soriana med strelce vpisal še sam. Zmago je po strelu z bele točke v 75. minuti potrdil Soriano, Kampl je odigral celotno srečanje.

Salzburg z gol razliko 11-1 po dveh krogih zaseda sam vrh lestvice, a jim z enakim točkovnim izkupičkom sledijo nogometaši Wolfsberga, za katerega v letošnji sezoni igra tudi Tadej Trdina. Slednji je danes debitiral na domačem igrišču v Volšperku, kjer je pravi debakel doživela dunajska Austria, saj so se vijoličasti v prestolnici vrnili s porazom 4-0. Korošec je igral do 66. minute, ko ga je ob izidu 2-0 zamenjal Simon. V dresu dunajskega Rapida pa je celotno srečanje odigral tudi Robert Berić, ki je sodeloval v minimalni zmagi nad Riedom.