Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je s soigralci neslavno zaključil pot Leipziga v letošnji ligi prvakov. Nemci so na povratnem obračunu osmine finala v Manchestru doživeli hud poraz.

Manchester City je pred nekaj več kot 52 tisoč navijači izdatno napolnil mrežo Janisa Blaswicha in slavil s kar 7:0. Rekordno noč je imela norveška senzacija Erling Haaland, ki je kar petkrat zatresel nemško mrežo. Dvaindvajsetletnik je postal najmlajši nogometaš, ki je med evropsko klubsko elito zabil vsaj 30 golov. Prav tako je za ta mejnik potreboval najmanj tekem. Na svojem 25. nastopu se je ustavil pri številki 33! Postal je šele tretji igralec, za Luizom Adrianom in Lionelom Messijem, ki je na obračunu lige prvakov zabil petkrat.

Nemci so bili konkurenčni le dobrih dvajset minut prvega polčasa, nato pa jih je presekala prestrogo dosojena najstrožja kazen, ki jo je po ogledu VAR posnetka dosodil slovenski delivec pravice Slavko Vinčić. V eni izmed prejšnjih akcij bi naj žoga v lastnem kazenskem prostoru po roki oplazila Benjamina Henrichsa. Gostujoči vezist se ji ni mogel izogniti, saj je proti njej bil obrnjen s hrbtom, prav tako pa je morebitni dotik bil takšen, da vpliva na igro in samo smer žoge ni imel. Haaland je v 22. minuti bil uspešen izvajalec z bele točke, le dve minuti kasneje pa je Norvežan vodstvo podvojil. Do konca prvega dela je Vinčić še nekajkrat bil v ospredju. V 34. minuti so gostje izpeljali hiter napad in v ogenj poslali Konrada Laimerja, ki ga je z grobim prekrškom približno 30 metrov od vrat zaustavil domači čuvaj mreže Ederson. Brazilec je stekel iz svojih vrat, da bi Avstrijcu preprečil nevarno situacijo, toda bil je prepozen in ga zrušil. Na začudenje vseh je Vinčić dosodil prekršek za Angleže, nato pa je zaradi ugovarjanja Timu Wernerju pokazal rumeni karton. Nekaj trenutkov kasneje je Kevin De Bruyne s podplatom startal na Davida Rauma in ga pohodil, toda namesto rumenega kartona je Mariborčan vnovič dosodil prekršek za domačine, za piko na i pa v samem zaključku polčasa za evidentno simuliranje v kazenskem prostoru ni opomnil Jacka Grealisha.

Haaland je t. i. hattrick zaključil že v prvem polčasu, ko je v sodnikovem dodatku zabil za 3:0. Po prihodu z odmora se situacija na terenu ni spremenila, po zadetkih Ilkaya Gundogana ter še dveh Haalanda pa je že do 57. minute na semaforju bil izpisan rezultat 6:0. Za končni rezultat je v sodnikovem dodatku poskrbel De Bruyne. Kampl je pri gostih odigral celotno tekmo.

V četrtfinale se je uvrstil tudi Inter, ki je na gostovanju v Portu s precejšnjo mero sreče zadržal minimalno prednost s prve tekme. Obračun na stadionu Dragao se je zaključil brez zadetkov. Samir Handanović je celotno srečanje spremljal s klopi za rezervne igralce.

Manchester City – Leipzig 7:0 (3:0) *1:1
Haaland (22′ 11m, 24′, 45+2′, 53′, 57′), Gundogan (49′), De Bruyne (90+2′)

Porto – Inter 0:0 *0:1