Po Ligi prvakov so bile na sporedu tekme 3. kroga Evropske lige. Poleg Maribora, ki je dosegel prvo zgodovinsko zmago v gosteh, sta se zmage veselila Kevin Kampl, ki je podal za drugi zadetek Salzbruga, in Roman Bezjak, ki pa za Ludogorec ni zaigral. Matjaž Kek je z Rijeko izgubil v Lyonu. Miral Samardžić je s Sheriffom priznal premoč Totenhamu. Remi Matavža s PSV-jem na praznem Maksimirju.

SALZBURG 2:1 STANDARD
Strelca: Soriano 52., Ramalho 85.
Kevin Kampl (Salzburg) je igral vso tekmo.

Avstrijski Salzburg je na svojem terenu gostil Standard iz Liegeja, toda omenjeni obračun se za goste ni dobro pričel, saj so v 37. minuti ostali z desetimi igralci na zelenici. Drugi rumeni karton in posledično rdečega je prejel Mehdi Carcela. Samo štiri minute kasneje je pri nasprotnikih isto usodo doživel Mane. Ekipi sta na odmor odšli brez zadetkov. V drugem delu so po osmih minutah nadaljevanja v vodstvo prišli domači, ko je po podaji Alana zadel Soriano. Gostje so v 67. minuti ostali še brez enega igralca, rdeči karton je prejel Kanua. V 85. minuti je slovenski reprezentant Kevin Kampl podal do Ramalha, ki je povišal vodstvo na  2:0. Dve minuti kasneje je častni zadetek iz bele točke dosegel Mujangi in tako postavil končni rezultat.

ČERNOMOREC 0:1 LUDOGOREC
Strelec: Zlatinski 45.
Roman Bezjak (Ludogorec) je sedel na klopi.

Ukrajinski Černomorec je doma gostil bolgarskega prvaka Ludogorec. V 1. polčasu so bili nekoliko bolj nevarni, toda Bolgari so v svojih vratih imeli izjemno razpoloženega vratarja Stoyanova, ki je branil vse živo in s tem živciral Ukrajince. V poslednjim prvega dela je goste v vodstvo popeljal Zlatinski, ki je sijajno izvedel prosti strel in izkoristil slabo postavljanje živega zidu in slabo posredovanje domačega vratarja. Bolgari so do konca tekme uspeli zaustaviti vse nalete Ukrajincev, zadržali minimalno prednost in vpisali tretjo zaporedno zmago. Lugogorec je ena izmed treh ekip brez prejetega zadetka v Evropski ligi.

DINAMO ZAGREB 0:0 PSV
Tim Matavž (PSV) je igral od 75. minute.

Tim Matavž s PSV-jem iz Eindhovna se je na praznem Maksimirju, saj je bil hrvaški prvak kaznovan zaradi neprimernega obnašanja navijačev, pomeril z zagrebškim Dinamom. Domačini so bili pod vodstvom trenerja Zorana Mamića večji del tekme veliko boljši tekmec od Nizozemcev. Ker pa niso našli poti do nizozemskih vrat, se je tekma končala z nepriljubljenim rezultatom 0:0. Slovenski reprezentančni napadalec je tekmo začel s klopi, v igro pa je vstopil v 75. minuti.

LYON 1:0 RIJEKA
Strelec: Grenier 67.
Matije Škarabota (Rijeka) ni bilo v kadru.

Nekdanji slovenski selektor Matjaž kek je z Rijeko gostovala na Gerlandu pri Lyonu. Čeprav so bili Francozi boljši tekmeci, vseeno domači gledalci v prvih 45 minutih srečanja niso videli zadetkov. V nadaljevanju dvoboja  lepa priložnost za goste. Kvržić je podal do osamljenega Benka v kazenskem prostoru, toda najboljši strelev hrvaške lige ni uspel zadeti, zato je ostalo pri začetnih 0:0. samo par minut kasneje so tudi domači zapravili lepo priložnost za vodstvo, vendar je bil Lacazette premalo natančen. Edini zadetek, ki je odločil zmagovalca, je padel v 67. minuti, ko je zadel Grenier. Po tekmi je bil trener Rijeke Matjaž Kek dokaj zadovoljen, hkrati pa besen na nekatere igralce zaradi slabe predstave. “Zmaga Lyona je zaslužena. Razlika je bil točno tisti en gol. Lahko sem zadovoljen le z nekaterimi segmenti naše igre. Spet se je videl problem razlike med hrvaško ligo in Evropsko ligo, ki je precej močnejše. V Evropi moraš povečati agresivnost in striktno pokrivati. Naš največji problem je igra bočnih nogometašev v obrambi, je povedal Kek.

SHERIFF 0:2 TOTTENHAM
Strelca: Vertonghen 12., Defoe 75.
Miral Samardžić (Šerif) je odigral vso tekmo.

Nogometaši Totenhama so dosegli že tretjo zmago v Evropski ligi, potem ko so premagali moldavski Sheriff z 2:0. Angleže je v 12. minuti v vodstvo popeljal belgijski reprezentant Vertonghen. Gostje so hitro izvedli kot, Danec Christian Eriksen je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil v kazenskem prostoru višji od Slovenca Samardžića branilec Spursov in z glavo poslal v mrežo Moldavcev. Mreže so mirovale vse do 75. minute, ko je Jermain Defoe izkoristil podajo Chadlija in z močnim ter natančnim strelom postavil končni izid. Celotno srečanje je v obrambi domačih, ki je imel obilico dela z zvezdniki Totenhama, odigral Miral Samardžić.

VALENCIA 5:1 ST. GALLEN
Strelci: Alcacer 12., Cartabia 21., 30., Costa 33., Canales 71.; Nater 74.

Španska Valencia je brez svojih najboljših igralcev razbila švicarski St. Gallen s kar 5:0. Španci so že v 12. minuti napovedali točo golov, prvi zadetek je zadel Paco Alcacer. V 21. minuti je Cartabia povišal na 2:0. Isti igralec je kasneje v 30. minuti izkoristil veliko napako gostujučega vratarja in zadel za 3:0. Samo tri minute kasneje je Ricardo Costa je po podaji Victorja Ruiza z glavo zadel za visokih 4:0 in že v 1. polčasu ni bilo več dvoma o zmagovalcu. V 2. polčasu so se Španci nekoliko umirili, vseeno pa je Canales v 71. minuti zadel za 5:0, častni zadetek za goste je dosegel Natar, ki je nekoliko ublažil visok poraz Švicarjev.

TRABZONSPOR 2:0 LEGIA
Strelca: Janko 7., Adin 82.
Marka Šulerja (Legia) ni bilo v ekipi.

Poljska Legia je edina ekipa, ki še ni dosegla zadetka v Evropski ligi. Tokrat so gostovali v Turčiji pri Trabzonsporju in se domov vračajo z vnovičnim porazom in dvema zadetkoma v svoji mreži. Turki so povedli že v 7. minuti, ko je zadel avstrijski reprezentant Janko. Drugi zadetek je padel 8 minut pred koncem, ko je vodstvo podvojil Adin in zmaga je zasluženo ostala doma. Slovenski branilec Marko Šuler počasi okreva po poškodbi in še ni nared za igranje na zahtevnih tekmah.

FIORENTINA 3:0 PANDURII
Strelci: Joaquin 26., Matos 34., Cuadrado 69.
Josipa Iličića (Fiorentine) zaradi poškodbe ni bilo v kadru.

Nogometaši Fiorentine so tudi na tekmi proti romunskemu prvoligašu Pamdurii pokazali, da se nahajajo v odlični formi. Že po prvih 45 minutah je bilo jasno, katera ekipa bo osvojila vse točke. Italijane je v 26. minuti v vodstvo popeljal Joaquin, osem minut pozneje je prednost povišal Matos. Končnih 3:0 pa je v 69. minuti postavil Cuadrado. Josip Iličić je še vedno na stranskem tiru zaradi težav z gležnjem.

BORDEAUX 2:1 APOEL
Strelci: Sane 24., Henrique 90.; Goncalves 45.
Ažbeta Juga (Bordeaux) ni bilo v ekipi.

Francoski Bordeaux je doma gostil vročekrvne Ciprčane in se je moral močno potruditi za zmago. Domači so povedli v 24. minuti, uspešen je bil Stane. Ciprčani so izenačili tik pred odmorom, strelec zadetka je bil Goncalves. Odločilni zadetek, ki je Francozom zagotovil tri točke, pa je padel v 90. minuti, ko je zadel Henrique.