Nogometaši Red Bull Salzburga so včeraj odigrali drugo pripravljalno srečanje poletnih priprav, prvič pa je na igrišče stopil tudi Kevin Kampl, ki se je treningom pod vodstvom novega trenerja Adija Hütterja priključil v ponedeljek.

Nogometaši Red Bulla so se v sklopu proslave stoletnice kluba Salzburger AK 1914 pomerili z ukrajinskim prvakom Šahtarjem iz Donjecka in ga premagali z izidom 4:2, svoj delež k zmagi pa je pristavil tudi 23-letni reprezentant Slovenije, ki je na igrišče vstopil pred začetkom drugega polčasa, ko Ukrajinci še vodili z 1:0. Kampl, za katerega sicer še ni jasno, če bo kariero tudi letos nadaljeval v dresu avstrijskega pokalnega in državnega prvaka, je preobrat pričel v 48. minuti, ko je pred svojim kazenskim prostorom najprej odvzel žogo, nekaj sekund kasneje pa je z natančno odmerjenim strelom z 20 metrov neubranljivo zadel v zgornji desni kot Šahtarjevih vrat. Salzburg je v 56. minuti povedel, potem ko je najstrožjo kazen realiziral Soriano, petnajst minut zatem je na 3:1 povišal Ankersen, a so Ukrajinci preko Shynderja hitro znižali na 3:2, končni izid pa je po hitrem napadu in podaji Kampla z drugim zadetkom na tekmi postavil Sorirano.

‘Rdeči biki’ so se takoj po tekmi odpravili na priprave v Schladming, kjer jih že v torek čaka nov pripravljalni obračun, nasprotnik bo ruski Anži iz Mahačkale.