Če je sklepati po prvih polfinalnih obračunih bo letošnji finale Uefine evropske lige povsem nemško obarvan, imel pa bi lahko tudi slovenski pridih. Prednost pred povratnima obračunoma sta si namreč priigrala Leipzig in Eintracht Frankfurt.

Leipzig je na domačem stadionu gostil škotski Rangers in vknjižil minimalno zmago. Srečanje je s strelom z roba kazenskega prostora odločil španski branilec Angelino, ki je pet minut pred iztekom rednega dela kronal terensko premoč Nemcev in jim pred gostovanjem na kultnem Ibroxu priigral zadetek prednosti. Leipzig je že pred polfinalnim obračunom bil v vlogi favorita in bilo bi veliko presenečenje, če jim prihodnji četrtek ne uspe potrditi vstopnice za veliki finale, ki bo na sporedu 18. maja v Sevilli. Kevina Kampla tokrat ni bilo v kadru domačinov, saj je nekdanji slovenski reprezentant zaradi kvote rumenih kartonov prisilno počival.

V Andaluziji pa vse kaže na povsem nemški finale, saj ima po prvih devetdesetih minutah prednost tudi Eintracht Frankfurt. Moštvo, ki je v evropski ligi oziroma v takratnem Pokalu Uefa slavilo v sezoni 1979/80 se je z gostovanja pri West Hamu domov vrnilo z zmago 1:2.

Leipzig – Rangers 1:0 (0:0)
Angelino (85′)

West Ham – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)
Antonio (21′); Knauff (1′), Kamada (54′)

Naloži več novic iz Evropska liga

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…