Rečani so pred obračunom tretjega kroga kvalifikacij Evropske lige, ko se bodo pomerili s ferskim Vikingurjem, uspešno opravili še z domačo nalogo.

Moštvo trenerja Matjaža Keka je na domači Kantridi z izidom 4:2 ugnalo splitski Hajduk. Osrednji junak 120. Jadranskega derbija je bil s tremi zadetki Andrej Kramarić,ki je za klasični ‘hat-trick’ potreboval vsega dvajset minut. Mrežo vratarja Stipice je načel v 11. minuti, a so Dalmatinci hitro odgovorili, potem ko je Kouassi tudi s pomočjo Samardžića, ki je preusmeril strel, izid poravnal v 13. minuti. Kramarić je na 2:1 povišal v 21. minuti, ko je po prostem strelu Brezovca neubranljivo zadel z glavo. A že po pol ure igre je bilo na semaforju že 3:1, znova se je pod zadetek podpisal nekdanji član Dinama. A to še ni bilo vse, za mirnejši odmor je pet minut pred koncem rednega dela prvega polčasa poskrbel še Sharbini, ki je mrežo nekdanjih delodajalcev zatresel po strelu Kramarića. Tudi v drugem polčasu je moštvo s Kvarnerja prevladovalo, eno od priložnosti je zapravil tudi Samardžić, končni izid srečanja pa je z lepim zadetkom v 83. minuti postavil Caktaš, ki je neubranljivo zadel s 25 metrov.

Nad stadionom Kantrida se je po koncu tekme znova bleščalo od ognjemeta, ki pa je bil več kot zaslužen. Hajduk na zmago v obračunu z Rijeko sedaj čaka že sedem tekem, tri so se končala z zmago Rečanov, štirikrat pa ni bilo zmagovalca. Moštvo štajerskega stratega po dveh krogih z istim točkovnim izkupičkom, a za zadetek slabšo gol razliko, zaostaja zgolj za Dinamom, medtem ko je Hajduk s točko na osmem mestu.