Včeraj zvečer je bil na Apeninskem polotoku 10. krog Serie A v katerem so imeli svoj večer slovenski igralci. Najuspešnejša je bila naveza Josip Iličić in Jasmin Kurtić, katera dva sta se veselila treh točk Atalante v srečanju proti Veroni z 3:0. Jojo je prispeval drugi zadetek svoje ekipe v 59. minuti igre. Jasmin Kurtić pa je v 75. minuti postavil končni rezultat srečanja. Jospi Ilićić je igral do 77. minuti, Jasmin Kurtić pa je v igro vstopil v 64. minuti.

Valter Birsa in Boštjan Cesar sta s svojim Chievom morala doma priznati premoč Milanu. Edini zadetek k domačemu porazu Chieva je prispeval Valter Birsa v 61. minuti, le štiri minute zatem pa je z svojim nastopom zaključil, ter mesto na igrišču prepustil Riccardu Meggironiju. Kapetan slovenske izbrane vrste je odigral vso srečanje in v 42. minuti premagal svojega vratarja Stefana Sorrentina.

Pri zmagi Interja nad Sampdorio je sodeloval tudi Samir Handanović, ki je branil vso tekmo, prejel tudi dva zadetka, ki pa ob zmagi 3:2 nista bila usodna. Vid Belec pri še desetem porazu Beneventa ni sodeloval, saj je srečanje spremljal iz klopi za rezerven igralce.

Včeraj se je na nemških zelenicah odigral drugi krog nemškega pokala. Dominik Maroh se je veselil zmage svojega Kölna pri Herthi iz Berlina, še bolj pa se je verjetno veselil svojega zadetka za vodstvo 0:2 v 43. minuti.

Kevin Kampl je na igrišču prebil vso srečanje, ter izpadel proti Bayernu iz Münchna. Napredovanje so odločili šele streli iz 11 metrov, katerega je Kevin Kampl uspešno realiziral, a kljub temu izpadel iz pokalnega tekmovanja. Mišo Brečko je iz klopi opazoval zmago svojega Nürnberga v Osnabrücku.