Slovenski reprezentant Josip Iličić je v sredinem večeru lige prvakov z Atalanto gostoval na kultnem Old Traffordu in proti rdečim vragom izgubil po preobratu v drugem polčasu.

Bergamčani so odigrali odličen prvi polčas, v katerem so dvakrat našli pot do mreže Davida De Gee. V 15. minuti je Iličić preigraval na nasprotni polovici in na desni strani lepo zaposlil Davida Zappacosto, ki je nato poslal ostro podajo po tleh pred vrata domačinov, kjer je Mario Pašalić zabil z bližine. Za podvojitev vodstva je po pol ure igre poskrbel Merih Demiral, ki je pred angleškimi vrati skočil najvišje po podaji iz kota. Manchester United se je v igro vrnil v drugem delu, ko mu je s tremi zadetki uspel popoln preobrat. Marcus Rashford je v osmi minuti nadaljevanja rezultat znižal z lepim strelom v daljši vratarjev kot, petnajst minut pred koncem rednega dela pa je po slabem posredovanju italijanske obrambe do žoge prišel Harry Maguire in jo s strelom na prvo vratnico zabil v mrežo za izenačenje. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 81. minuti, zanj pa je poskrbel Cristiano Ronaldo. Portugalec je skočil najvišje po predložku Luka Shawa in z glavo zatresel mrežo za končnih 3:2. Iličić je na terenu preživel do 68. minute, ko ga je zamenjal Aleksej Marinčuk. Boj za napredovanje v skupini F ostaja zelo napet. Po polovici odigranih tekem je s šestimi točkami na vrhu Manchester, sledita s po štirimi točkami Atalanta in Villarreal, s tremi točkami zadnje mesto zaseda švicarski Young Boys.

Preostali slovenski udeleženci med elitno druščino tokrat niso dobili priložnosti. Benjamin Verbič je minimalen poraz kijevskega Dinama na Camp Nouu spremljal s klopi za rezervne igralce, Kijevčani pa z eno osvojeno točko sedaj zasedajo dno skupine E. Z njega so se s prvimi tremi točkami dvignili Katalonci, še točko več ima na drugem mestu Benfica, medtem ko se na vrhu Bayern z devetimi točkami po treh krogih že zdi nedosegljiv. Na lestvici skupine G zelo dobro kaže tudi Salzburgu, ki je na domačem terenu vknjižil zmago s 3:1 proti Wolfsburgu. Solnogradčani so slavili brez pomoči poškodovanega Benjamina Šeška in imajo po treh tekmah sedem točk. Na drugem mestu s tremi točkami sledi Sevilla, boj za tretje mesto pa s po dvema točkama bijeta Lille in že omenjeni Nemci.

Manchester United – Atalanta 3:2 (0:2)
Rashford (53′), Maguire (75′), Ronaldo (81′); Pašalić (15′), Demiral (29′)

Barcelona – Dinamo Kijev 1:0 (1:0)