Donedavni vezist Mure Tomi Horvat se je po preselitvi v Gradec očitno dobro znašel. Trindvajsetletnik v dresu Sturma že zabija.

Štajerci so po zmagi proti Muri odšli na še eno poletno gostovanje, in sicer v bližnji Voitsberg, kjer domuje istoimenski nižjeligaš, kateri obeležuje 100. obletnico delovanja. Ekipa Sturma je na tribune privabila kar 1600 gledalcev, ki so videli pravo goliado. Domači četrtoligaš proti avstrijskemu viceprvaku ni bil dostojen nasprotnik in je srečanje zaključil s kar enajstimi žogami v svoji mreži. V uvodnih minutah so se gostje sicer še nekoliko lovili, toda za dobro voljo ob odmoru je poskrbel kar Horvat, ki je zabil drugi in tretji zadetek v prvem polčasu, katerega je Sturm dobil z 0:3. Pred pričetkom nadaljevanja je nato prišlo do menjave celotne enajsterice, zamenjan je bil tudi Jon Gorenc Stanković, ki je nato popolnoma deklasirala nasprotnika.

Voitsberg – Sturm Graz 0:11 (0:3)
Pfingstner (24′ ag), Horvat (28′, 41′), Fuseini (46′), Lang (47′, 58′, 74′, 81′), Prass (48′, 83′), Marić (67′)

Atletico nemočen proti Barceloni

Atletico je v 29. krogu španske La Lige gostil Barcelono. Katalonci so na gostovanju v Mad…