V italijanskem državnem prvenstvu Atalanta Josipa Iličića še naprej ruši vse pred seboj, zadnja žrtev ob osmi zaporedni zmagi je bil Cagliari.

“Slovenski” derbi na Sardiniji ni prinesel veliko zadetkov, saj so Bergamčani zmagali z minimalnih 0:1 ter svoj niz neporaženosti povišali na deset tekem. Pri Cagliariju je Valter Birsa v igro vstopil v 67. minuti, medtem ko je na drugi strani Iličić na terenu preživel še sedem minut dlje. Dvoboj je v 27. minuti po strelu z najstrožje kazni odločil Muriel. Atalanta ima po novem, že tretjem zaporednem porazu Rome, v boju za ligo prvakov udobnih 15 točk prednosti pred Rimljani oziroma tudi Neapeljčani, kar bi skorajda moralo zadostovati, saj je do konca na sporedu samo še osem krogov.

Kapetan Interja Samir Handanović je na terenu ponovno preživel vseh 90 minut in je ob dveh zadetkih moral še šestkrat posredovati. Inter je na svojem stadionu presenetljivo klonil proti Bologni, veliko krivde za poraz pa črno-modri nosijo sami. Po vodstvu v prvem polčasu so Milančani namreč imeli v 62. minuti lepo priložnost za povišanje vodstva, vendar je Martinez strel iz bele točke zapravil. Kazen je sledila v zaključku dvoboja, ko sta za Bolonjčane zadela Juwara in Barrow.

V zadnjih krogih gre slabo tudi ekipi Jasmina Kurtića, saj je Parma na svojem terenu doživela že tretji poraz v nizu. V dvoboju sredine lestvice so na stadionu Ennio Tardini slavili gostje iz Firenc, ki so zmagali z rezultatom 1:2. Za Parmo je Kurtić na terenu preživel celotno tekmo, v 89. minuti je reprezentačni vezist prejel rumeni karton.