Samir Handanović in Josip Iličić sta po 28. krogu Serie A še bližje uvrstitvi v elitno ligo prvakov za prihodnjo sezono, saj sta Inter in Atalanta izkoristila poraz Rome ter svojo prednost pred sinovi volkulje povišala na trinajst oziroma devet točk.

Inter je na slovenskem obračunu gostoval pri ekipi Parme in po preobratu slavil z rezultatom 1:2 ter se veselil pomembnih treh točk. Jasmin Kurić je za križarje odigral celotno tekmo in si je v 89. minuti prislužil rumeni karton. Parma je ob polčasu po zadetku Gervinha vodila z 1:0, vendar pa je Inter po dveh zadetkih v končnici drugega polčasa prišel do popolnega preobrata. De Vrij je izenačil v 84. minuti, le tri minute kasneje pa je za končnih 1:2 poskrbel Bastoni. Samir Handanović je med vratnicama Milančanov preživel vseh 90 minut in je zbral eno obrambo.

Atalanta Josipa Iličića še naprej igra odlično in je v Vidmu dosegla že svojo šesto zaporedno zmago ter ob tem niz neporaženosti v ligi podaljšala na osem tekem. Varovanci Gian Piera Gasperinija so ponovno odlično igrali v napadu in že na četrti tekmi v nizu zabili vsaj tri zadetke. Najzaslužnejši za novo zmago ekipe iz Bergama je z dvema zadetkoma v drugem polčasu bil Muriel. Josip Iličić je dvoboj ponovno začel na klopi in je v igro vstopil deset minut pred koncem rednega dela.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…