Na torkovih srečanjih lige prvakov se je izmed slovenskih nogometašev zmage veselil le Inter Samirja Handanovića, ki je pristrigel peruti moldavskemu Šerifu. Italijani so na domačem terenu slavili s 3:1.

Tiraspol trenutno velja za najprijetnejše presenečenje letošnje evropske sezone in tudi v prestolnici mode so se moldavski prvaki predstavili v dobri luči. Po dveh zmagah v uvodnih dveh krogih je Šerif upe na pozitiven rezultat gojil vse do sredine drugega polčasa, ko sta v razmaku desetih minut Arturo Vidal in Stefan de Vrij vendarle tehtnico prevesila na stran italijanskih prvakov. Že v prvem polčasu je Inter v vodstvo popeljal Edin Džeko, medtem ko so Moldavci do izenačenja prišli na začetku drugega polčasa, ko se je izjemnega zadetka iz prostega strela razveselil Sebastien Thill. Handanović je odigral celotno srečanje in je zbral dve obrambi, najbolj pa se je izkazal v zaključku prvega polčasa, ko je z odlično reakcijo preprečil veselje Cristianu. Lovro Bizjak ponovno zaradi poškodbe ni bil v kadru gostov. Po treh tekmah sta na vrhu skupine D s šestimi osvojenimi točkami Šerif in Real Madrid, sledi Inter s štirimi točkami in Šahtar Doneck z eno.

Jan Oblak je z madridskim Atleticom na svojem terenu gostil Liverpool in v poslastici kroga doživel prvi poraz v ligi prvakov v tej sezoni, potem ko so Angleži v španski prestolnici slavili z 2:3. Zelo razburljiv je bil prvi polčas, v katerem je slovenski reprezentant že po 13. minutah dvakrat klonil, toda do odmora je Antoine Griezmann poskrbel za izenačenje. Toda francoski napadalec je na začetku drugega polčasa postal tragičen junak obračuna, ko je zaradi nespametnega prekrška bil izključen. Tridesetletnik je v borbi za žogo visoko dvignil nogo in s podplatom v predel vratu oziroma glave zadel Roberta Firmina. Prednost igralca več so varovanci Jürgena Kloppa uspeli izkoristiti dvanajst minut pred iztekom rednega dela, ko je Mohamed Salah iz najstrožje kazni s svojim drugim zadetkom postavil končni rezultat. Oblak je v svojo statistiko vpisal tri obrambe. Liverpool se je s tretjo zmago odlepil od zasledovalcev v skupini B. Angleži imajo pet točk prednosti pred Atleticom in Portom, Milan presenetljivo ostaja brez točk.

Pet zadetkov so videli tudi gledalci v Parizu, kjer je domači PSG s 3:2 ugnal Leipzig. Na tekmi preobratov so že na samem začetku po zadetku Kyliana Mbappeja povedli domačini, toda na odmor sta ekipi odšli poravnani, saj je sredi polčasa za izenačenje zabil Andre Silva. Po presenečenju je na stadionu Park princev zadišalo v 57. minuti, ko je za vodstvo Nemcev poskrbel Nordi Mukiele, toda v nadaljevanju je stvari na svoje mesto postavil Lionel Messi. Argentinec je v 67. minuti najprej izenačil, ko je v mrežo pospravil odbitek, le nekaj minut kasneje pa je zabil še iz bele točke. Za drugi zadetek je globoko v sodnikovem dodatku z bele točke imel priložnost tudi Mbappe, toda francoski reprezentant je grdo zgrešil. Pri gostih je nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl obsedel na klopi za rezervne igralce. Lepizig po treh tekmah ostaja brez točke v skupini. Na prvem mestu je PSG s sedmimi, točkmo manj ima Manchester City, medtem ko Club Brugge za prvim mestom zaostaja za tri.

Inter – Šerif 3:1 (1:0)
Džeko (34′), Vidal (58′), de Vrij (67′); Thill (52′)

Atletico Madrid – Liverpool 2:3 (2:2)
Griezmann (20′, 34′); Salah (8′, 78′ 11m), Keita (13′)

PSG – Leipzig 3:2 (1:1)