Jon Gorenc Stanković je pred tedni domžalsko slačilnico zamenjal za dortmundsko. Domžalski prvoligaš je obetavnega 18-letnika na Westfalenstadion posodil za obdobje treh let.

Visokorasli nogometaš, ki je pri Domžalah igral predvsem na poziciji zadnjega vezista, so pri drugem moštvu Borussie ‘prekomandirali’ v centralnega branilca. Kot kaže pa se je Gorenc Stanković odlično privadil nove vloge, saj ga je trener članskega moštva Jürgen Klopp pred današnjim pripravljalnim obračunom s tretjeligaškim VfL Osnabrückom ob bok Nevenu Subotiću postavil kar v začetno enajsterico. Gorenc Stanković, ki je na hrbtu nosil številko 34, je igral v prvem polčasu, posnetek njegovega prihoda na igrišče pa si lahko pogledate na tej povezavi. Srečanje se je pred trinajst tisoč gledalci končalo z izidom 1:1, povedli so domači, potem ko v 34. minuti enajstmetrovko izkoristil Feldhahn, Borussia pa je izid poravnala v 65. minuti, ko je zadel Mkhitayran.