Četrtkove tekme evropske lige so minile tudi ob prisotnosti nekaterih slovenskih legionarjev. Najmanj zadovoljen je prav gotovo bil Jon Gorenc Stanković, ki je na dvoboju Sturma in Real Sociedada ob porazu bil še izključen.

Štajerci so na svojem stadionu proti Baskom doživeli poraz in so tudi po tretji tekmi skupinskega dela še naprej brez osvojene točke. V zelo zahtevni skupini vodi Monaco s sedmimi točkami, sledi Real Sociedad s petimi in PSV, ki ima še točko manj. V Gradcu je mož odločitve postal Alexander Isak, ki je dosegel edini zadetek na srečanju. Trenutno vodilna ekipa španskega državnega prvenstva je sicer slavila povsem zasluženo in je večji del srečanja narekovala tempo ter si priigrala številne priložnosti. Baskom je dvakrat veselje preprečil tudi okvir vrat. Gorenc Stanković ni imel svojega večera. Slovenski reprezentant je srečanje, kot ponavadi, začel od prve minute, vendar je tokrat predčasno moral v slačilnico, saj je v 87. minuti prejel drugi rumeni karton.

V največjem turškem mestu je Fenerbahče lovil prvo zmago proti “odpisanemu” Antwerpnu ter priložnost, da se vključi v boj za eno od prvih dveh mest, ki vodita v zaključne boje evropske lige. Srečanje se za Turke ni začelo po željah, saj so Belgijci po zadetku Mbwane Samatte povedli že v 2. minuti, toda devetnajstkratni turški prvaki so že do odmora rezultat uspeli obrniti v svojo korist. Najbolj zaslužen za to je bil ekvadorski reprezentant Ener Valencia, ki je za izenačenje poskrbel v 21. minuti. Enaintridesetletni napadalec je v 36. minuti imel novo veliko priložnost za zadetek, a je njegov strel z bele točke stresel le prečko, toda Ekvadorec se je soigralcem uspel odolžiti v zadnjih sekundah prvega dela, ko je svoj drugi strel z najstrožje kazni vendarle uspel izkoristit. V drugem polčasu so gledalci videli samo še en zadetek, pod njega pa se je podpisal Pieter Gerkens, ki je v 62. minuti zabil za izenačenje in presenetljivih 2:2 na stadionu Sukru Saracoglu, kjer je nekaj minut na delu bil tudi Miha Zajc. Slovenec je v igro vstopil v 67. minuti in je v svojo statistiko vpisal rumeni karton. V Skupini D je na prvem mestu s sedmimi točkami Eintracht Frankfurt, s točko manj sledi Olympiacos, Fenerbahče in dve točki, medtem ko z eno točko zadnje mesto zasedajo Belgijci.

Na Dunaju je Rapid pred več kot 20 tisoč gledalci osvojil vse tri točke proti zagrebškemu Dinamu in močno zakompliciral borbo za drugo mesto v skupini H. Na obračunu najtrofejnejših klubov naših severnih oziroma južnih sosedov je bil odločilen prvi polčas, ki so ga Dunajčani dobili z rezultatom 2:1. Za hitro vodstvo je že v 9. minuti srečanja poskrbel Marco Grüll, toda Zagrebčani so se v petnajst minut kasneje uspeli vrniti v igro, ko je za izenačenje zabil Mislav Oršić. Kljub temu so na odmor zadovoljnejši odhajali domačini, saj je po predložku Grülla najvišji pred gostujočimi vrati bil Maximilian Hofmann, ki je že v 34. minuti postavil končni izid srečanja. Dejana Petroviča zaradi poškodbe ni bilo v kadru Rapida. Po treh krogih imajo Rapid, Dinamo in belgijski Genk po tri osvojene točke, medtem ko se na prvem mestu stoodstotni West Ham ob gol razliki 7:0 zdi že nedosegljiv in predvsem premočan.

Sturm Graz – Real Sociedad 0:1 (0:0)
Isak (69′)

Fenerbahče – Antwerp 2:2 (2:1)
Valencia (21′, 45′ 11m); Samatta (2′), Gerkens (62′)

Rapid Dunaj – Dinamo Zagreb 2:1 (2:1)
Grüll (9′), Hofmann (34′); Oršić (24′)

Naloži več novic iz Evropska liga

Nov kandidat v boju za podpis Benjamina Šeška

V bo ju za trenutno enega najbolj vročih napadalcev, Benjamina Šeška, se je pojavil nov ka…