Inter Samirja Handanovića se je z zmago nad španskim Getafejem uvrstil v četrtfinale evropske lige. Milančani so na nevtralnem terenu v Nemčiji slavili z rezultatom 2:0.

Evropska liga je zaradi pandemije koronavirusa bila marca prekinjena, italijansko-španski par pa je eden izmed dveh v osmini finala, kjer je o potniku v nadaljnje tekmovanje odločala samo ena tekma. Obračun je bil odigran na nevtralnem terenu v Gelsenkirchenu, na koncu pa so se zmage z 2:0 veselili črno-modri. Osemnajstkratni italijanski prvaki so povedli v 33. minuti, ko je zabil Romelu Lukaku in postavil izid polčasa. Sedem minut pred koncem tekme je zmagovalca potrdil danski vezist Christian Eriksen. Samir Handanović na dvoboju ni imel pretirano veliko dela, nekdanji slovenski reprezentant je zbral dve obrambi. V 76. minuti je bil na veliki preizkušnji, ko je Jorge Molina izvajal najstrožjo kazen, a je Španec strel iz bele točke zapravil in je žogo poslal mimo desne vratnice Interjevih vrat.

Milančani bodo svojega nasprotnika v četrtfinalu dobil danes, ko je na sporedu povratni dvoboj osmine finala med ekipama Rangers in Bayer Leverkusen. Prvi dvoboj na Škotskem so dobili Nemci z rezultatom 1:3.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…