V francoskem prvenstvu je Amiens Luke Elsnerja doživel drugi zaporedni poraz oziroma četrti na zadnjih petih srečanjih.

Ob polčasu so stvari na terenu kazale odlično za Elsnerjevo moštvo, saj je Amiens na domačem terenu vodil z rezultatom 1:0, vodilni zadetek je v 14. minuti zabil Dibassy. A so se stvari obrnile na slabše v drugem delu igre, ko je Montpellier uprizoril preobrat. Začel ga je z izenačujočim zadetkom v 50. minuti francoski napadalec Laborde, končal pa sedem minut pred koncem rednega dela alžirski reprezentant Delort in gostje so se na jug Francije vrnili z osvojenimi tremi točkami.

Amiens se je znašel sredi velike krize saj je v državnem prvenstvu brez zmage že od 2. novembra. Na zadnjih sedmih srečanjih je klub osvojil le točko, vmes je doživel tudi poraza v francoskem pokalu oziroma francoskem ligaškem pokalu. Elsnerjevi varovanci po 19. odigranih krogih s 17 osvojenimi točkami zasedajo 18. mesto na lestvici.

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slovenski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmov…