Goran Cvijanović in Dejan Mezga, nekdanja nogometaša Maribora, sta si pred dnevi našla nove delodajalce. Mezga je okrepil splitski Hajduk, Cvijanović pa je pri Rijeki moči združil z Matjažem Kekom in Miralem Samardžićem.

Nekdanji dvojec vijoličaste zasedbe je danes že debitiral v dresu novih klubov, oba sta v igro vstopila v drugem polčasu. Cvijanović je za dokazovanje na domači Kantridi dobil zadnjih dvajset minut, ko ga je Kek poslal v igro namesto Mateja Jajala. Rečani so se sicer veselili nove zanesljive zmage, saj so s 3:0 premagali Slaven Belupo, vsi trije zadetki so v mrežo Koprivničanov končali že v prvem polčasu. V 7. minuti je najprej zadel Ivan Tomečak, vodstvo pa je z dvema zadetkoma v 9. in 35. minuti povečal Andrej Kramarić.

Še višje zmage so se pred domačimi gledalci veselili nogometaši splitskega Hajduka, ki so Zadar premagali s kar 6:0. Mezga je debi pred deset tisoč gledalci doživel v 58. minuti, ko je ob izidu 5:0 zamenjal Anđelkovića in zaigral na poziciji defenzivnega vezista. Za visoko zmago dalmatinskega ponosa sta sicer dvakrat zadela Anton Maglica in Jean Evrard Kouassi ter po enkrat Mijo Caktaš in Sandro Gotal.