Švicarski Basel je zmagovalec tradicionalnega “Uhrencupa” potem, ko je v finalu z 2:1 bil boljši od srbske Crvene zvezde. Beograjčani so sicer dobili prvi polčas z 1:0 in minimalno vodstvo držali vse do 79. minute, ko so Švicarji izenačili ter pet minut kasneje dosegli še zmagoviti zadetek. Nejc Pečnik je za poražence začel v prvi postavi in preživel na zelenici 56. minut, ko ga je menjal Kasalica.

Švicarski prvaki so srečanje pričeli v kombinirani postavi in večino prvega polčasa so pobudo na terenu imeli igralci Crvene Zvezde, ki so povedli v 39. minuti. Mladenović je prišel do žoge na sredini igrišča, izpeljal hiter protinapad ter po dvojni podaji z Daudo znova prišel do žoge in povedel svoje moštvo v vodstvo z 1:0. To je tudi bil končni rezultat prvega polčasa, na veliko veselje večine od 4.563 gledalcev na tribunah.

Pred začetkom drugega dela je trener Basla Murat Yakin opravil nekaj menjav in v igro poslal večino prvokategornikov, ki so tekmo začeli na klopi. Poteza se je hitro izkazala za pravilno in Švicarji so prevzeli vajeti igre ter začeli nizati priložnosti. Tehtnica se je še bolj nagnila na njihovo stran po dobri uri igre, ko je Kovačević prejel rdeči karton potem, ko je s komolcem udaril nasprotnega igralca. Izenačujoči zadetek je v 79. minuti dosegel švicarski reprezentančni vezist Stocker, le pet minut kasneje pa je argentinski napadalec Bobadilla zabil žebelj v krsto beograjčanov in dosegel zadetek za končnih 2:1.

BASEL 2:1 CRVENA ZVEZDA
Strelci: Stocker (79), Bobadilla (84); Mladenović (39)