Italijanski drugoligaši so odigrali tekmi predkroga dodatnih kvalifikacij za uvrstitev v Serie A, napredovanja v polfinale pa se je z Venezio veselil Domen Črnigoj.

Slovenski reprezentant je obračun proti Chievu začel v prvi postavi in gostom po prvem polčasu moral priznati premoč, saj so Verončani zaradi zadetka Luce Garritana iz najstrožje kazni na odmor odšli z minimalnim vodstvom. Črnigoj je po desetih minutah nadaljevanja bil zamenjan, kmalu zatem pa so Benečani srečno prišli do izenačenja, saj je Massimo Bertagnoli zatresel lastno mrežo. Ker se rezultat do konca rednega dela ni več spreminjal so sledili podaljški, v katerih pa so gostje ponovno povedli iz najstrožje kazni. Tokrat jo je v 104. minuti uspešno izvedel Romun Vasile Mogos, a to njegovemu moštvu ni pomagalo do napredovanja, saj so domačini v drugem podaljšku z dvema zadetkoma prišli do popolnega preobrata in se veselili napredovanja. Strelec odločilnega zadetka je postal Norvežan Dennis Johnsen, ki je v igro vstopil kot menjava za Črnigoja. Pri Chievu Daniel Pavlev ni dobil priložnosti s klopi.

Na drugem obračunu je Cittadella z 1:0 ugnala Brescio in bo v polfinalu igrala proti Monzi, medtem ko bo Venezia za uvrstitev v finale morala v dveh tekmah biti boljša od Lecceja, katerega barve brani Žan Majer.

Serie B, dodatne kvalifikacije za napredovanje:
Cittadella – Brescia 1:0 (1:0)
Proia (40′)

Venezia – Chievo 3:2 (0:1, 1:1)
Bertagnoli (60′ ag), Maleh (107′), Johnsen (116′); Garritano (10′ 11m), Mogos (104′ 11m)
Domen Črnigoj je srečanje začel v prvi postavi in je na terenu preživel 55 minut, ko je bil zamenjan. V svojo statistiko je vpisal rumeni karton.