Že včeraj je bilo odigrano prvo srečanje spomladanskega dela hrvaškega nogometnega prvenstva, danes pa je delo opravila tudi Kekova Rijeka.

Na Rujovici je Rijeka dočakala Istro 1961, ki se je pred nadaljevanjem prvenstva znašla v hudih finančnih težavah. Svojo priložnost je v drugem delu dobil tudi Matic Črnic, ki je vstopil v igro v 52. minuti. Le pet minut kasneje si je po preigravanju sam pripravil priložnost za zadetek in z natančnim strelom s 25-ih metrov ugnal gostujočega vratarja. Zadetek Črnica je praktično potrdil zmagovalca srečanja, saj je moštvo s Kvarnerja vodilo že s 3:0. Do konca so Kekovi varovanci dosegli še en zadetek in se z zmago znova vrnili na drugo mesto na prvenstveni lestvici.