Napadalec slovenske mlade reprezentance Žan Celar je v 31. krogu Serie B zablestel v dresu Cremoneseja. Enaindvajsetletnik se je na gostovanju v Salernu med strelce vpisal dvakrat.

Cremonese je proti Salernitani vodil vse do četrte minute sodnikovega dodatka in nato iz svojih rok izpustil pomembni točki v boju za obstanek. Klub še naprej ostaja na nevarnem 16. mestu prvenstvene razpredelnice. Celar je prvenec za tigre zabil že po šestih minutah igre, za podvojitev vodstva pa je poskrbel v 68. minuti. Cremonese je v 72. minuti zaradi drugega rumenega kartona Arinija ostal z igralcem manj na igrišču, domačini pa so minuto kasneje iz najstrožje kazni uspeli izid znižati na 1:2. V 79. minuti je Salernitana prišla do izenačenja, potem ko se je med strelce vpisal Di Tacchio. Le dve minuti kasneje so zaradi rdečega kartona z igralcem manj ostali tudi domačini, štiri minute pred koncem rednega dela pa je Zortea poskrbel za 2:3. Celar je na terenu prebil 88. minut in nato bil zamenjan. Cremonese je zmago zapravil globoko v sodnikovem dodatku, potem ko je Di Tacchio uspešno realiziral še eno najstrožjo kazen v korist domače ekipe.

To sta bila prva zadetka za mladega Kranjčana, ki ju je dosegel v sedmem nastopu za nov klub, katerega je, kot posojen igralec Rome, okrepil na začetku spomladanskega dela. Nekdanji up Maribora je v jesenskem delu aktualne sezone prav tako nastopal med italjansko drugoligaško konkurenco, in sicer je bil posojen v Cittadello, za katero je v desetih nastopih zabil enkrat.

Žugelj v odlični formi

Lillestrom je v 3. krogu norveške Eliteserien gostil Bodo/Glimt. Gostje so zmagali s kar 5…