V sredinem večeru lige prvakov so na delu bili trije slovenski predstavniki. V Budimpešti na dvoboju Mihe Blažiča in Benjamina Verbiča ni bilo zmagovalca, Kevin Kampl pa je z Leipzigom doživel najtežji poraz kluba v evropskih tekmovanjih.

Za razliko od Slovenije, ko vlada hiti z zapiranjem ljudi v občine ter se je večina športnih tekmovanj v državi zaustavila, je pri naših vzhodnih sosedih nogomet na najvišjem nivoju še vedno mogoče spremljati v živo s tribun stadionov. Tako si je včerajšnji obračun Ferencvaroša in kijevskega Dinama ogledalo natanko 6171 gledalcev, ki so videli veliko vrnitev svojih ljubljencev. Kijevčani so na odmor odšli z dvojnim vodstvom, potem ko so v zaključku prvega dela dvakrat ugnali domačega vratarja Denesa Dibusza. Za 0:1 je v 28. minuti iz najstrožje kazni poskrbel Viktor Cigankov, tik pred odhodom na odmor pa je za podvojitev vodstva zabil urugvajski vezist Carlos De Pena. Madžari so po prihodu iz odmora nato pokazali popolnoma drugačen obraz in po zaslugi Tokmaca Nguena v 59. minuti izid znižali, njihovi napadi proti ukrajinskim vratom pa so bili vnovčeni v zadnji minuti rednega dela, ko je Franck Boli zabil za končnih 2:2. Pri madžarskih prvakih je celotno tekmo na terenu preživel slovenski branilec Miha Blažič, njegov reprezentančni kolega na drugi strani, Benjamin Verbič, pa je v igro vstopil šele v 89. minuti.

Nekdanji reprezentant Slovenije Kevin Kampl, ki je pred kratkim za nemške medije potrdil, da je njegova reprezentanča pot zaključena, je v dresu Leipziga začel dvoboj v Manchestru in proti rdečim vragom doživel visok poraz. Angleži so ob polčasu vodili z 1:0, v drugem delu pa so Nemcem nasuli kar štiri zadetke in jim prizadejali najvišji mednarodni poraz v kratki klubski zgodovini. Junak večera je s tremi zadetki postal Marcus Rashford, Kampl pa je na terenu preživel 75. minut in je bil zamenjan pri rezultatu 2:0.

Vipotnik z izjemnim zadetkom prekinil strelski post

Slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik je po dveh mesecih ponovno zablestel v dre…