Torkove kvalifikacijske tekme za uvrstitev v ligo prvakov so bile le delno uspešne za slovenske legionarje. Mitja Blažič se je veselil uvrstitve v naslednji krog, medtem ko je sezono v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu zaključil Filip Valenčič.

Ferencvaroš je proti Žalgirisu brez večjih težav potrdil vlogo velikega favorita. Madžari so po domači zmagi z 2:0 tudi na povratnem obračunu slavili, v Litvi se je končni rezultat ustavil pri 1:3. Slovenski steber obrambe v vrstah madžarskih prvakov je srečanje ponovno začel v prvi postavi in je na terenu preživel 76 minut, ko je bil zamenjan. Ferencvaroš bo v naslednjem kvalifikacijskem krogu igral proti praški Slaviji, medtem ko bo Žalgiris evropsko sezono nadaljeval v kvalifikacijah za evropsko ligo in bo igral proti poražencu dvoboja med Muro in Ludogorcem.

Valenčičev HJK je na skandinavskem obračunu proti Malmoju remiziral, kar pa ni bilo dovolj za napredovanje, saj so Švedi prvi obračun dobili z rezultatom 2:1. V Helsinkih so domačini odlično začeli tekmo in povedli že v prvi minuti, a je Malmo hitro izenačil, v zaključku dvoboja pa izid celo preobrnil. Za delno zadoščenje v finskem taboru je 12 minut pred iztekom rednega dela poskrbel Riku Riski, ki je zabil za končnih 2:2. Valenčič je odigral celotno srečanje in je v svojo statistiko vpisal rumeni karton. Finci bodo sezono nadaljevali v kvalifikacijah za evropsko ligo.

Žalgiris – Ferencvaroš 1:3 (0:1)
Diaw (90+3′); Mmaee (44′, 72′), Mak (90+4′)

HJK – Malmo 2:2 (1:1)
Tenho (1′), Riski (78′); Christiansen (10′), Birmančević (76′)

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…