Sobotno popoldne v nemški 2. Bundesligi je zaznamoval lokalni derbi med ekipama Hannovra in Hamburgerja. Slovenski reprezentant Jaka Bijol je pri domačinih dvoboj začel v prvi postavi, a ga je moral predčasno končat.

Na dvoboju ekip iz severa Nemčije, ki ju ločuje dobrih 150 kilometrov razdalje, so se končne zmage veselili gostje iz Hamburga, ki so že po desetih minutah igre povedli z dvema goloma prednosti. Že v 2. minuti je Urugvajec Rodrigo Zalazar poskrbel za 0:1, v 10. minuti pa je za podvojitev vodstva zabil Guido Burgstaller. To je bil tudi izid prvega polčasa, v katerem je Bijol štiri minute pred odhodom na odmor prejel rumeni karton. V drugem delu so se domačini hitro pobrali in v 53. oziroma 55. minuti po dveh zadetkih Genka Haragučija prišli do izenačenja, rezultat pa je ostal nespremenjen vse do sodnikovega dodatka. Eden od trenutkov odločitve se je zgodil v 87. minuti, ko je Bijol zaradi izključitve moral predčasno pod prho. Slovenski reprezentačni vezist je prejel drugi rumeni karton, igralca več pa so gostje znali izkoristili in so preko Igorja Matanovića v drugi minuti sodnikovega dodatka prišli do pomembne zmage in novih treh točk. Hannover po 16 odigranih tekmah zaseda 6. mesto na lestvici.

Hannover 96 – Hamburger SV 2:3 (0:2)
Haraguči (53′, 55′); Zalazar (2′), Burgstaller (10′), Matanović (90+2′)
Jaka Bijol je tekmo začel v prvi postavi in je v 87. minuti bil izključen.

Tomi Horvat v glavni vlogi!

SK Rapid je nocoj, ob 20.30 uri, v 28. krogu avstrijske Bundeslige gostil Sturm Graz. Gost…