Roman Bezjak po obetavnem začetku nove sezone, ko je v drugem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov dvakrat zatresel mrežo luksemburškega prvaka Dudelanga, v nadaljevanju ni več našel poti do gola.

V osmem krogu državnega prvenstva pa se je le veselil uvodnega zadetka na domači sceni. Ludogorec se je v gosteh pomeril z Botevom iz Plovdiva, ki je bil pred današnjo tekmo na lestvici pred moštvom Romana Bezjaka. Tokrat je zmaga vseeno odšla v goste, za zmago z 1:2 pa je drugi zadetek pristavil prav koroški napadalec. Nekdanji član Korotana, Dravograda in Celja je v 50. minuti zadel za 0:2, potem ko domača obramba ni najbolje posredovala po predložku z desne strani igrišča, kar je 25-letni napadalec izkoristil in volej udarcem z roba kazenskega prostora zatresel mrežo gostov. Bezjak je v dresu državnih in pokalnih prvakov, ki bodo v letošnji sezoni igrali tudi v Ligi prvakov, igral do 66. minute, Goran Galešić, nekdanji član Gorice in Kopra, pa je na igrišče pritekel v 55. minuti.