Tudi sredin večer je bil v znamenju nogometa, na sporedu so bile prve tekme zadnjega odločilnega kroga za uvrstitev v skupinski del Lige prvakov. Londonski Arsenal je visoko premagal turški Fenerbahče in si na stežaj odprl vrata v raj. Liga prvakov se nasmiha tudi dunajski Avstriji, ki je presenetljivo premagala Dinamo na Maksimirju, prav tako tudi švicarskemu Baslu proti bolgarskemu Ludogoretsu. Dvoboj med varšavko Legijo in Steauo ter med nemškim Schalkejem in Paokom pa se je končal z neodločenim izidom. Zaradi zadetka v gosteh so bolj zadovoljni v taboru Paoka in Legije. Čeprav se za vstop v Ligo prvakov borijo trije klubi, v katerih brcajo tudi Slovenci, je danes igral samo eden, v dresu Ludogoretsa je igral Roman Bezjak, ki je tudi podal za prvi zadetek Bolgarov.

LUDOGORETS 2:4 BASEL
Marcellino 23., Stojanov 50.; Salah 12. in 59., Sio 64., Schar 84. (11m)
Roman Bezjak (Ludogorets) je igral do 56. minute.

Roman Bezjak je z Ludogoretsom doma gostil švicarski Basel in izgubil. Švicarji so bili boljši z 2:4. Gostje so povedli v 12. minuti, ko je Frei poslal globinsko podajo mimo domače obrambe, ki je bila neuspešna pri postavljanju “offside” zanke, do Salaha, ki je z močnim diagonalnim udarcem premagal domačega vratarja. Čez deset minut so Bolgari izenačili. Na robu kazenskega prostora je do žoge prišel novopečeni slovenski reprezentant, se odlično zagradil in podal na levo stran v prazen prostor, kjer je našel utekajočega Marcellina, Brazilec pa je žogo poslal mimo vratarja v mrežo. V 2. polčasu so s pomočjo Stojanova Bolgari povedli, toda njihovo vodstvo ni trajalo dolgo.  Za goste je najprej izenačil Salah, potem je zopet odlično globinsko podajo izkoristil Sio, piko na i pa je končni izid iz bele točke postavil Schar. Roman Bezjak je zelenico zapustil v 56. minuti.

STEAUA 1:1 LEGIA
Strelca: Piovaccari 34.; Kosecki 53.
Marka Šulerja (Legia) ni bilo v kadru za tekmo.

V 1. polčasu je na zelenici prevladovala romunska Steaua in Poljake prisilila v obrambo. Po številnih priložnosti so se zadetka le veselili v 34. minuti, ko je zadel Piovaccari. Doseženi zadetek Romune ni uspaval, z obleganjih poljskih vrat so nadaljevali tudi v 2. polčasu. Streljali so z vseh položajev, sprožili več kot 20 strelov, toda Poljaki so se ubranili in še več – uspeli so celo izenačiti. Gostje so lepo kombinirali pred kazenskim prostorom Steaue, Radović je podal pred vrata, kjer je do žoge pršel Kosecki in jo poslal mimo vratarja v mrežo. Rezultat se v Bukarešti ni spremenil in Poljaki vročo Romunijo zapuščajo z ugodnim izidom.

DINAMO ZAGREB 0:2 AUSTRIA DUNAJ
Strelca: Leovac 68., Stanković 75.
Rdeči karton: Rukavina 71. (Dinamo)
Dareta Vršiča (Austria) ni bilo v kadru za tekmo.

Kakšno veselje hrvaške javnost in navijačev Dinama, ko jim je žreb določil dunajsko Avstrijo, toda po današnjem srečanju, ki so ga dobili Avstrijci z dvema zadetkoma, je njihovo navdušenje splahnelo. Avstrijci so brez pomoči Dareta Vršića z disciplinirano igro umirili Zagrebčane. Oba zadetka sta padla v 2. polčasu. Thomas Jun je v kazenskem prostoru lepo našel Leovaca, ki je z natančnim udarcem premagal domačega vratarja. Kmalu zatem je Dinamo ostal z desetimi igralci. Rukavina je v skoku nešportno udaril nasprotnika in si prislužil rdeči karton. Čez minuto pa so Avstrijci preko Stankovića povišali vodstvo in tekmo mirno pripeljali do konca. Poraz Dinama na Maksimirju je močno razjezil Mamića in še tretjič je odslovil trenerja Jurčića, ekipo pa bo začasno vodil kar Mamićev brat Zoran.