Slovenski nogometni legionarji počasi prihajajo v tekmovalni ritem. Po slovenski in hrvaški ligi so se ta vikend pričela tekmovanja tudi pri naši severni sosedi, kjer se dokazuje kar nekaj naših nogometašev. Poročali smo že o Repu, Elerju in Palibrku, ki si kruh služijo v drugi avstrijski ligi, danes pa je s prvenstvom začel tudi krški golgeter, Robert Berić. Slednji bo najverjetneje kljub govoricam ostal pri Rapidu, s katerim je danes premagal Ried.

Na omenjeni tekmi je Berič ob zmagi s 3:0 prispeval tudi zadetek. Četa trenerja Zorana Barišića je dominirala že od vsega začetka, delo pa jim je olajšala tudi izključitev Oliverja Kragla, ki je v 27. minuti nepravilno zaustavil Schobesbergerja. Ried se je obranil do konca prvega polčasa, vendar pa je žogo iz svoje mreže pobral takoj ob začetku drugega. Natančneje v tretji minuti nadaljevanja, ko je Florian Keinz po samostojnem prodoru zatresel mrežo Gebauerja in tako poskrbel za vodstvo Berićeve ekipe, ki je imela na današnji tekmi neverjetnih 71 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti. Po zadetku se je igra umirila in vse je kazalo na končni rezultat 1:0, nato pa je na sceno stopil Berić. 24-letni napadalec je drugi uradni zadetek v novi sezoni zabil po podaji iz kota na bližnjo vratnico, kjer je Krčan s peto dunajsko prednost povišal na dva zadetka. Ob koncu tekme je nato zadel še rezervist Schlaub in s tem poskrbel za odličen začetek nove sezone v avstrijski Bundesligi.

Jutri bomo videli na delu še drugega Slovenca, Tadeja Trdino, ki bo z Wolfsbergerjem doma pričakal dunajsko Avstrijo. Oba igralca bosta na delu tudi na evropskih zelenicah, kjer se bo Berić v boju za Ligo prvakov udaril z Ajaxom, Wolfsberger pa si bo igranje v Evropski ligi poizkušal izboriti s skalpom Borussie iz Dortmunda.