Minuli konec tedna slovenski nogometaši na tujem niso bili kaj preveč strelsko razpoloženi, zadetka sta se veselila le Robert Berić in Jure Travner. Vodilni Salzburg je gostoval pri Milaničevem Sturmu, kjer so se razšli z neodločenim izidom. Goste iz Salzburga je v vodstvo popeljal Soriano, ki je izkoristil podajo Kevina Kampla, točko za domače pa je priskrbel Robert Berić s svojim prvim prvenstvenim zadetkom. V Azerbajdžanu se je FC Baku znesel nad Ravanom in mu nasul pet zadetkov. Prvi zadetek je zabil Jure Travner, ki je izkoristil zmedo v obrambi gostov in odbite žogo potisnil v mrežo. Na Nizozemskem PSV ni imel večjih težav z Eagelsom, slovenski reprezentančni napadalec se tokrat med strelce ni vpisal, prispeval pa je dve podaji za zadetek. Hull City z Robertom Korenom se je vrnil v 1. ligo in pričakovano izgubil s Chelseajem. Italijani s prvenstvom pričnejo naslednji teden, v tem tednu so bile na sporedu pokalne tekme. V naslednji krog so napredovali Inter, Chievo, Hellas Verona in Bologna. Sassuolu je uspelo šele po podaljških, presenetljivo pa je Genoa izgubila s Spezio in zaključila s tekmovanji v pokalu. Tudi Palermo se je hitro poslovil iz pokalnih tekmovanj, saj je doma kljub dobri igri izgubil z novopečenim prvoligašem Hellas Verono. Za Palermo je bil usoden nekdanji igralec rožnatih izkušeni veteran Luca Toni. Siniša Anđelković je odigral celotno srečanje in v 2. polčasu zadel prečko. Armin Bačinović pa je moral tik pred koncem tekme zapustiti zelenico zaradi dveh rumenih kartonov. Po menjavi trenerja japonska Omiya nikakor ne najde izhoda iz krize. Na gostovanju pri Tosuju so zabeležili že šesti zaporedni poraz, oba Slovenca sta odigrala celotno srečanje. Matjaž Kek je s hrvaško Rijeko doma gostil Split. V primeru zmage bi Rijeka prevzela vodstvo na lestvici, toda tekma se je končala z neodločenim rezultatom. Nekdanji slovenski selektor pa se je moral že v 1. polčasu preseliti na tribuno, v slabo voljo ga je spravil sodnik, ki je piskal enajstmetrovko za goste. Stojanović se je po slabem začetku na klopi Crvene zvezde le veselil zmage. Ostali Slovenci, ki so igrali, so si največkrat zaradi prekrška prislužili rumene kartone.

Omeniti velja, da slovenskim nogometašem, ki si služijo kruh v tujini, ni lahko. Nekaj jih je obsedelo na klopi za rezervne igralce. Najbolj zaskrbljujoči podatek pa kaže, da je precej slovenskih legionarjev zaradi najrazličnejših vzrokov (poškodbe, kartoni) bilo izven postave. Čavušević, Jokić in Šuler imajo še vedno težave s poškodbo. Vršić, Plut, Velikonja, Birsa in drugi, ki niso v načrtih klubov, pa imajo še vedno dva tedna časa, da zamenjajo sredine.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Robert Koren (Hull City) Chelsea 2-0 Hull City Odigral je celotno srečanje.
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastel Utd – Manchester City Tekma je v ponedeljek.
Etien Velikonja (Cardiff City) West Ham 2-0 Cardiff Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) Swansea 1-4 Manchester Utd Izven postave.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Sturm 1-1 RB Salzburg Odigral je celotno srečanje. V 23. minuti asistiral za 1:0.
Dare Vršič (Austria Wien) Austria Wien 5-0 Wiener Neustadt Izven postave.
Tadej Trdina (Grödig) Grödig 4-3 Wolfsberger Izven postave.
Robert Berić (Sturm) Sturm 1-1 RB Salzburg Odigral je celotno srečanje. V 57. minuti zadel za 1:1.
AZERBAJDŽAN –PREMYER LIGASI
Dejan Kelhar (Gabala) Sumgayit – Gabala Tekma je v ponedeljek.
Jure Travner (FC Baku) FC Baku 5-0 Ravan Odigral je celotno srečanje. V 8. minuti zadel za 1:0.
BELGIJA – JUPILER LIGA
Vito Plut (W. Beveren) W. Beveren 3-0 Anderlecht Izven postave.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Lok. Plovdiv 0-1 Ludogorets Izven postave.
Elvedin Džinić (Botev) Chernomorets 0-2 Botev Sedel na rezervni klopi.
CIPER – FIRST DIVISION
Denis Kramar (Enosis Neon) Prvenstvo se prične 31. 8.
Nikola Tolimir (Enosis Neon) Prvenstvo se prične 31. 8.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Toulouse 1-1 Bordeaux Izven postave.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Denis Popović (Panthrakikos) Levadiakos 2-2 Pathrakikos Sedel na rezervni klopi.
Rok Elsner (Aris) Smyrnis 2-1 Aris Sedel na rezervni klopi.
Mirnes Šišić (Panaitolikos) Panathinaikos 2-0 Panaitolikos Izven postave.
HRVAŠKA – PRVA HNL
Matija Škarabot (Rijeka) Rijeka 1:1 Split Ni podatka, ali je bil na rezervni klopi ali izven postave.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Miran Burgič (H. Ramat Gan) Prvenstvo se prične 24. 8.
Sandi Arčon (Ashdod) Prvenstvo se prične 24. 8.
Branko Ilić (H. Tel Aviv) Prvenstvo se prične 24. 8.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 4-0 Cittadela (Pokal) Odigral je celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina)
Rene Krhin (Bologna) Bologna 1-0 Brescia (Pokal) Odigral je celotno srečanje.
Valter Birsa (Genoa) Spezia 3-2 (2-2) Genoa (Pokal) Izven postave.
Boštjan Cesar (Chievo) Chievo 2-0 Empoli (Pokal) Odigral je celotno srečanje.
Dejan Lazarević (Chievo) Chievo 2-0 Empoli (Pokal) Izven postave.
Jasmin Kurtić (Sassuolo) Novara 1-3 (1-1) Sassuolo (Pokal) Odigral je celotno srečanje.
Kris Jogan (Hellas Verona) Palermo 0-1 Verona (Pokal) Izven postave.
Maks Barišič (Catania)
ITALIJA – SERIE B
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 0-1 Verona (Pokal) Odigral je celotno srečanje.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 0-1 Verona (Pokal) Sedel na rezervni klopi.
Armin Bačinović (Palermo) Palermo 0-1 Verona (Pokal) Igral od 26. minute, v 42. minuti prejel prvi in v 93. minuti še drugi rumeni karton.
Enej Jelenič (Padova) Trapani 1-0 Padova (Pokal) Sedel na rezervni klopi.
Danijel Marčeta (V. Lanciano) V. Lanciano 0-2 Benevento Izven postave.
Luka Krajnc (Cesena) Avellino 1-0 Cesena (Pokal) Poškodovan.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Omiya) Tosu 2-1 Omiya Odigral je celotno srečanje.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Tosu 2-1 Omiya Odigral je celotno srečanje.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou)
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Rok Kronaveter (Győr) Pecsi 1-1 Győr Izven postave.
Marko Ranilović (Kaposvari) Kaposvar 2-2 Ujpest Odigral je celotno srečanje.
Dalibor Volaš (Debrecen) Haladas 1-1 Debrecen Odigral je celotno srečanje. V 36. minuti prejel rumeni karton.
MOLDAVIJA – DIVIZIA NATIONALA
Miral Samardžić (Sheriff) Olimpia 0-5 Sheriff Izven postave.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Dominic Maroh (Köln) Köln 2-0 Sandhausen Odigral je celotno srečanje. V 31. minuti prejel rumeni karton.
Mišo Brečko (Köln) Köln 2-0 Sandhausen Odigral je celotno srečanje.
Zlatko Dedić (Dynamo D.) Dynamo D. 0-3 FSV Frankfurt Odigral je celotno srečanje.
Goran Šukalo (G. Fürth) Karlsruher 1-2 G. Fürth Odigral je celotno srečanje.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Andraž Kirm (Groningen) Cambuur 4-1 Groningen Igral do 67. minute.
Tim Matavž (PSV) PSV 3-0 Eagles Odigral je celotno srečanje. V 48. minuti asistiral za 1:0.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Dalibor Stevanović (Slask) S. Wola 1-3 (1-1) Slask (Pokal) Igral do 76. minute.
Marko Šuler (Legia) Rozwój Katowice 0-3 Legia (Pokal) Izven postave.
Rok Štraus (Cracovia)
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Vid Belec (Olhanense) Guimaraes 2-0 Olhanense Sedel na klopi.
ROMUNIJA – LIGA 1
Jaka Štromajer (Otelul Galati) Otelul 1-0 Brasov Izven postave.
Anej Lovrečič (Vaslui) Vaslui – Navodari Tekma je v ponedeljek.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Matic Maruško (S. Trnava) Trnava 1-0 Žilina Sedel na klopi.
SRBIJA – SUPERLIGA
Nejc Pečnik (Crvena Zvezda) Crvena zvezda 2-1 Jagodina Odigral je celotno tekmo. V 18. minuti prejel rumeni karton.
ŠPANIJA – LA LIGA
Bojan Jokić (Villarreal) Almeria – Villarreal Poškodovan. Tekma je v ponedeljek.