Mladinsko moštvo AC Milana je v polfinalu mednarodnega mladinskega turnirja Viareggio z rezultatom 4:2 premagalo Fiorentino in se uvrstilo v finale.

Levji delež k zmagi in uvrstitvi v finale rdeče-črnih sta prispevala tudi naša Maks Barišić in Žan Benedičič. Nekdanji član Kopra in Catanie Barišić je v 30. minuti Milančane povedel v vodstvo z 1:0. Čez deset minut je se je med strelce vpisal še Benedičič. V nadaljevanju so varovanci trenerja Pippa Inzaghija, legendarnega napadalca, popustili in Firenčanom dovolili, da so z dvema zadetkoma izničili prednost. Rossoneri so se po zapravljenem vodstvu prebudili v končnici, tretji zadetek so dosegli v 86. minuti, zadnjega pa v sodnikovem podaljšku in se zasluženo uvrstili v finale turnirja Viareggio.

V finalu, ki bo na sporedu v ponedeljek, čaka Milan obračun z zmagovalcem drugega polfinalnega obračuna med Palermom in Anderlechtom.

AC MILAN 4:2 FIORENTINA
Barišić (30), Benedičič (40), Modic (86), Pinato (91); Gondo (62), Fazzi (68)