Po več kot mesec dni trajajočem strelskem postu se je Filip Valenčič ponovno razveselil zadetka v dresu HJK-ja, ki je na gostovanju pri Alaškertu slavil z 2:4 in osvojil prve tri točke v skupini.

Za zmago Fincev sta sicer najbolj zaslužna bila brata Riski, ki sta sodelovala pri kar treh zadetkih svojega moštva. HJK je v armenski prestolnici povedel že po 8. minutah srečanja, ko je Roope Riski podal svojemu starejšemu bratu Rikuju, ki je znal izkoristit veliko napako domačinov. Velika napaka pa je po 24. minutah vodila tudi do zadetka na drugi strani igrišča, ko je gostujoča obramba izgubila žogo pred svojimi vrati, ponujeno pa je izkoristil Jose Embalo. Prelomni trenutek srečanja se je zgodil po 36. minutah, saj je Artak Grigoryan zaradi brutalnega prekrške prejel direktni rdeči karton, Finci pa so prednost igralca več znali izkoristiti. Roope Riski je v 57. minuti najprej odlično asistiral ob zadetku Valenčiča, le pet minut kasneje pa se je tudi sam vpisal med strelce in povedel svoje moštvo v vodstvo z 1:3. Domačini so v tretji minuti sodnikovega dodatka dobili žarek upanja, ko je Aleksandar Glišić uspel znižat rezultat, toda takoj v naslednjem napadu je njihove upe dokončno pokopal Anthony Olusanya. Valenčič je odigral celotno srečanje.

Po domačem porazu proti Partizanu je Denis Popović s soigralci tokrat gostoval pri Gentu, toda ciprski Anorthosis je ponovno igrišče zapuščal sklonjenih glav. Belgijci so v vodstvo prešli sredi prvega polčasa, ko je Pavlos Korrea zatresel lastno mrežo, deset minut pred koncem rednega dela pa je za končnih 2:0 poskrbel Sven Kums. Popović je na terenu preživel 59. minut, ko je bil zamenjan s strani Lazarosa Christodoulopoulosa.

Jasmin Kurtić je obračun PAOK-a in Slovana iz Bratislave začel na klopi in je v igro vstopil v 68. minuti, toda svojemu moštvu ni uspel pomagati do zmage. Grki so proti slovaškemu prvaku povedli že v 8. minuti, a so gostje le sedem minut kasneje postavili izid srečanja in se ob koncu veselili prve osvojene točke v skupini.

Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…