Tako kot za Muro in Olimpijo tudi za Koper, četrtkov evropski večer ni prinesel uspeha. Slovenski prvoligaš z Obale je klonil po podaljških, usoden pa je bil zadetek Vaduza v 101. minuti (1-1). Nogometaši z Lihtenštajna so se tako veselili napredovanja v 3. predkrog Konferenčne lige.

Vaduz je na prvi tekmi, ki je potekala na koprski Bonifiki zmagal z 0-1, Koper pa ni uspel zadeti kljub številnim priložnostim. Koper je v Lihtenštajnu dolgo čakal zadetek odrešitve, ki bi poravnal izid serije in jim odprl pot do napredovanje. Ko je Andrej Kotnik v 88. minuti zabil za 0-1, se je Kopru ponudila lepa priložnost, da uspešno opravi popravni izpit, po domačem porazu. Ker je bil po rednem delu rezultat serije izenačen, so sledili 30-minutni podaljški, v katere so Koprčani vstopili tudi s petimi rezervisti.

Usoden trenutek za goste iz Slovenije je sledil v v 101. minuti. Nigerijski nogometaš Franklin Sasere je zabil po podaji Avstrijca Kristijana Dobrasa, poravnal izid na 1-1 in dosegel odločilni zadetek za napredovanje domačih.

Koper se tako poslavlja po 2. predkrogu Konferenčne lige,

Naloži več novic od Timotej Prosenc
Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…