Na prvi tekmi šestnajstine finala v evropski konferenčni ligi je Strum Graz gostil Slovan iz Bratislave. Avstrijski prvoligaš je zmagal z rezultatom 4:1. Med strelce se je vpisal tudi slovenski reprezentant Jon Gorenc Stanković, 24-letni Tomi Horvat pa je prispeval asistenco ob četrtem zadetku svojega moštva.

V prvem polčasu so bili gledalci priča trem zadetkom. Za vodstvo domače ekipe je v 4. minuti poskrbel Mika Bierith. Že štiri minute kasneje je sledilo izenačenje na 1:1. Strelec za goste je bil Gerson Rodrigues. Za vodstvo z 2:1 in hkrati končni rezultat polčasa je zadel 28-letni Jon Gorenc Stanković. Slovenec je bil natančen v 27. minuti srečanja. Nogometaši avstrijskega prvoligaša so na odmor odšli z minimalno prednostjo. Za povišanje vodstva na 3:1 je poskrbel Kiteishvili, ki je v 64. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko. Le nekaj minut po vstopu v igro je četrti zadetek za Sturm, po lepi podaji Horvata, dosegel Amady Camara. Tomi Horvat in Jon Gorenc Stanković sta začela tekmo od prve minute, oba pa sta na terenu preživela vseh 90 minut.

Avstrijci so si priigrali lepo izhodišče pred povratno tekmo, ki bo odigrana 22. februarja na Slovaškem.

Naloži več novic od KF
Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Bravo šokiral Zrinjski v Mostarju!

Bravo je  presenetil vse in v Mostarju premagal Zrinjski z 1:0, kar je bila nepričako…