Po številnih problemih v pisarnah Nk Olimpija Ljubljana je vodstvo kluba danes vendarle uspelo izpeljati prvo uradno tekmo v sezoni 2022/2023, ki pa bo navijačem zeleno-belih ostala v spominu z mešanimi občutki. V Stožicah je v sklopu prvega kroga kvalifikacij konferenčne lige gostoval luksemburški Differdange, o katerem se pred samim obračunom ni vedelo prav veliko. Z gotovostjo pa lahko trdimo, da so se Luksemburdžani utrnili v spomin ljubljanskih navijačev, saj jih njihovi ljubljenci na prvi tekmi niso uspeli premagati. Ljubjančani, ki so se danes prvič predstavili z novimi dresi, so s skormnim tekmecem le remizirali (1:1).

Olimpija se je že v 10. minuti znašla v rezultatskem minusu, ko se je žoga po dobri obrambi Matevža Vidovška nesrečno odbila od nog Aljaža Krefla v domačo mrežo. Zmajčki si nasploh v celotnem prvem polčasu, ki so ga za nekaj trenutkov s svojim pirotehničnim šovom prekinili Green Dragonsi, niso uspeli priigrati niti ene omembe vredne priložnosti.

Igra ljubljanskih nogometašev pa se je vendarle razživela v drugem polčasu, ko je namesto Marina Pilja v igro vstopil “povratnik” Almedin Ziljkić. Občasni reprezentant Bosne in Hercegovine je hitro na noge dvignil maloštevilne obiskovalce Stožic, ki jim je ob prečki Prtajina najprej močno zastal dih, že v naslednji akciji pa so pozdravili prvi zadetek svojih ljubljencev v novi tekmovalni sezoni. Pod njega se je podpisal branilec Goran Milović, ki je po predložku Kvesića potisnil žogo z glavo v nasprotnikovo mrežo. V nadaljevanju je bila Olimpija najnevarnejša predvsem po prekinitvah, a do drugega zadetka vseeno ni uspela priti. Stvari pa bi se lahko nekaj sekund pred koncem močno zakuhale, saj se je gostom ponudila priložnost iz polprotinapada, po katerem pa je strele gostujočih nogometašev zaustavil vratar Vidovšek, ki je danes šele drugič stal med vratnicama Olimpije, čeprav je član zeleno-belih že leto in pol.

Odločitev o potniku v drugi krog kvalifikacij, kjer na svojega tekmeca že čakajo pri romunskem Sepsiju, bo torej padla čez teden dni v Differdangeju, ki se nahaja blizu francosko-belgijske meje.

NK Olimpija Ljubljana 1:1 FC Differdange 03

Strelci: Krefl 10′ (ag); Milović 62′