Nogometaši Mure so na uvodni tekmi skupinskega dela Uefine konferenčne lige v Ljudskem vrtu doživeli poraz proti Vitesseju. Nizozemski prvoligaš je bil močnejši z in je slavil z 0:2.

Po uvodnih 45 minutah so si minimalno prednost priigrali gostje iz Nizozemske, ki so večino prvega dela imeli terensko pobudo ter so večkrat nevarno ogrozili domača vrata. Že v 6. minuti je na delu prvič danes bil Matko Obradović, ki je brez večjih težav ukrotil strel Maximiliana Wittka iz približno 20 metrov. Črno-beli so prvi zapretili dve minuti kasneje, ko je s strelom iz ogromne razdalje poizkušal Žiga Kous, toda strel bočnega branilca je zletel mimo vrat. V 18. minuti je Vitesse prišel do tedaj svoje najlepše priložnosti, vendar Wittek ponovno ni uspel premagati domačega čuvaja mreže. Praktično v naslednjem napadu najlepša priložnost za Muro. Tomi Horvat je izvajal prosti strelec s strani in v gostujočem kazenskem prostoru našel Jana Gorenca, toda njegov strel z glavo je zletel tik nad prečko. Do spremembe rezultata je prišlo po pol ure igre, zanj pa je, tudi z nekaj sreče, bil zaslužen Sondre Tronstad. Norvežan je najprej poizkusil s strelom z roba kazenskega prostora, ki ga je domača obramba uspešno blokirala, toda odbita žoga se je ponovno znašla pri 26-letnemu vezistu, ki je drugi priložnost znal izkoristit in žogo poslal ob desni vratnici Obradovićevih vrat. Tudi v zaključku polčasa so podjetnejši bili Nizozemci, ki so imeli še dva nevarna strela, vendar je veselje Oussami Tannatenju preprečil Obradović, medtem ko je Riechedly Bazoer za nekaj centimetrov zgrešil cilj.

Tudi na začetku drugega polčasa se stanje na terenu ni spremenilo. Vitesse je že v prvem napadu bil tudi zelo blizu podvojitve vodstva, toda Obradović je s pomočjo vratnice odbil strel Nikolaia Baden Fredriksena. V 51. minuti je vratar Mure ponovno bil na veliki preizkušnji. Po predložku z leve je najvišje pred domačimi vrati skočil Matuš Bero in z glavo meril tik pod prečko, toda Obradović je žogo odbil prek vrat. Pet minut kasneje se je domači okvir vrat ponovno zatresel. Tannane je meril iz približno 30 metrov, vendar mu je veselje preprečila prečka. Po uri igre so zapretili tudi Prekmurci. Po dolgi akciji je na levi strani kazenskega prostora prišel Žan Karničnik in lepo meril proti oddaljeni vratnici, a je njegov močan strel zgrešil cilj. V 69. minuti pa vendarle dvojno vodstvo gostov. Wittek je izvajal kot z leve strani in v domači kazenski prostor poslal lep predložek, ki ga je z glavo uspešno izkoristil kapetan gostov Danilho Doekhi in postavil rezultat, ki se do konca dvoboja ni več spreminjal.

Naloži več novic iz Evropska tekmovanja

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…