Na prvi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v ligo prvakov je Olimpija na domačem terenu proti Valmieri slavila in bo na povratnem obračunu v Latviji branila zadetek prednosti.

Zeleno-beli so večji del obračuna v Stožicah nadzirali dogajanje na terenu in z veliko premočjo v posesti žoge, ta se je v njihovo korist redno gibala pri okrog 70 odstotkih, prišli do zmage z 2:1. Slavje ima sicer tudi nekaj grenkega priokusa, predvsem zaradi prejetega zadetka tri minute pred koncem rednega dela. “Morali bi izvleči ugodnejši rezultat, saj smo imeli priložnosti za to. Večino časa je bila žoga v posesti naših nogometašev, nato pa smo jim zadnjih 10 minutah dopustili do priložnosti, iz katere so z nekaj sreče zadeli. Mi smo dvakrat, lahko pa bi še dvakrat ali trikrat. Morali bi doseči več zadetkov,” je po dvoboju razmišljal portugalski strateg Olimpije Joao Henriques, ki pa je kljub vsemu trdno prepričan v napredovanje njegovih varovancev: “Do sedaj smo zadeli na vseh sedmih srečanjih, ki smo jih odigrali pod mojim vodstvom, in to se bo gotovo zgodilo tudi v Latviji. Za njimi je že 23 tekem, saj njihovo prvenstvo poteka koledarsko, toda danes se razlika ni opazila. Igralci Valmiere so celo prosili trenerja, če lahko zapustijo zelenico, ker so bili utrujeni. Za pripravo na povratno tekmo imamo dovolj časa, saj se slovensko prvenstvo še ni začelo. Obe ekipi želita spisati zgodovino. Olimpija si želi prvič preskočiti uvodno oviro v kvalifikacijah za ligo prvakov, Valmiera pa še nikoli ni zmagala v Evropi. Mislim, da ji tudi prihodnjo sredo ne bo lahko, da bi izpolnila ta cilj.”

Naloži več novic od D.Š.
Naloži več novic iz Liga prvakov

Na finalnem obračunu lige prvakov bo pravico delil Slavko Vinčić

Mariborski sodnik Slavko Vinčić bo 1. junija na stadionu Wembley v Londonu sodil na finaln…