Ljubljanska Olimpija je na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za uvrstitev v ligo prvakov gostovala v Razgradu in pri Ludogorcu prišla do ugodnega izida. Zmaji so proti serijskemu bolgarskemu prvaku iztržili remi 1:1.

Dvoboj ima veliko težo, saj napredovanje že prinaša evropsko jesen oziroma uvrstitev vsaj v skupine konferenčne lige. Zmagovalec slovensko-bolgarskega para se bo uvrstil v tretji kvalifikacijski krog, kjer bo nasprotnik bržčas turški Galatasaray.

Za zeleno-bele se je dvoboj začel sanjsko, saj so povedli že v 14. minuti, ko je kapetan moštva Timi Max Elšnik prestregel slabo izbijanje domače obrambe in z levico sprožil od daleč ter ugnal nemočnega Sergia Padta. Šokirani Bolgari so kasneje prevzeli pobudo in s hitrimi prehodi v napad nekajkrat ogrozili gostujoča vrata. Prvič so zelo blizu izenačenja bili v 23. minuti, ko je Kiril Despodov iz prostega strela meril za odtenek previsoko, strel domačega kapetana je stresel prečko. Pritisk se je orlom obrestoval v zaključku prvega dela, ko so po slabem posredovanju Olimpijinih branilcev Bolgari prišli do izenačenja. Najprej je Dominik Jankov izkoristil zdrs Marcela Ratnika in prodrl v kazenski prstor, nato pa akcijo učinkovito zaključil ter poskrbel za izid polčasa. Tik pred strelom je priložnost za poizkus zaustavitve napada imel še Ahmet Muhamedbegović, ki pa se je v zaključku akcije odločil za skok stran od hitronogega bolgarskega vezista.

V drugem polčasu so pobudo še naprej imeli domačini, Olimpija pa je grozila iz hitrih akcij. Eno takšnih je v 58. minuti zapravil Rui Pedro, ki je meril približno meter nenatančno ob daljši vratnici. V nadaljevanju je v moštvu slovenskih prvakov v ospredje stopil Matevž Vidovšek. Visokorasli vratar je do konca obračuna zbral številne obrambe in je močno paral živce napadalcem in tudi navijačem Ludogorca. Predvsem njegovo odlično posredovanje iz 64. minuti ter kar dve obrambi v eni akciji deset minut pred koncem sta zmajem prinesli ugoden rezultat pred povratnim obračunom, ki bo v Stožicah na sporedu v torek 1. avgusta. Bržčas pred polnimi tribunami.

Ludogorec – Olimpija Ljubljana 1:1 (1:1)
Jankov (44′); Elšnik (14′)

Naloži več novic iz Liga prvakov

Na finalnem obračunu lige prvakov bo pravico delil Slavko Vinčić

Mariborski sodnik Slavko Vinčić bo 1. junija na stadionu Wembley v Londonu sodil na finaln…