Slovenski državni prvaki, nogometaši Olimpije, so na prvem obračunu kvalifikacij za uvrstitev v ligo prvakov proti latvijskemu prvaku Valmieri slavili. Zeleno-beli so tik pred koncem še držali dvojno vodstvo, nato so se morali zadovoljiti z zmago 2:1.

Ljubljančani so obračun pričakovano začeli s pritiskom proti gostujočim vratom, njihova posest žoge v prvem delu se je redno gibala pri okrog 70 odstotkih. Težišče igre se je hitro preselilo na polovico nasprotnika, toda latvijski obrambni blok je dobro stal na terenu in brez večjih težav odbijal vse napade zmajev. Slednji so si edino pravo priložnost priigrali tik pred odmorom in iz nje tudi zadeli. Veliko zaslug zanjo ima Agustin Doffo, ki je izkoristil poigravanje Latvijcev pred svojim kazenskim prostorom in ukradel žogo v nevarni coni, nato pa lepo zaposlil Mustafo Nukića. Izkušeni napadalec je suvereno zabil za 1:0.

Stanje na terenu se ni spreminjalo niti po prihodu iz slačilnic. Olimpija je še naprej napadala in tokrat tudi bila nevarnejša. V 63. minuti so Ljubljančani izvajali kot, v kazenskem prostoru pa je do žoge prišel Rui Pedro. Portugalec je streljal v daljši vratarjev kot, toda zadetek je z dobrim posredovanjem pred golovo črto preprečil kapetan Valmiere Daniels Balodis. Gostje so do prve prave priložnosti prišli v 71. minuti, ko je po podaji iz kota najvišje skočil Niks Sliede in streljal z glavo, toda poskus 19-letnika je šel preveč po sredini in dobro postavljeni Matevž Vidovšek ni imel večjih težav. Le tri minute kasneje podvojitev vodstva. Doffo je na desni strani zaposlil Raula Florucza, ki je sijajno z levico podal pred vrata, tam pa je gostujočega čuvaja mreže Carlosa Olsesa z glavo matiral Rui Pedro. Vse je kazalo, da bodo zmaji prihodnji teden v Latviji branili dvojno prednost, toda le tri minute pred koncem so udarili še Latvijci. Na levi strani je prodiral Pape Yare Fall in pred domača vrata poslal predložek, ki ga je na prvi vratnici pričakal Meissa Diop in z glavo znižal na končnih 2:1.

Olimpija Ljubljana – Valmiera 2:1 (1:0)
Nukić (42′), Rui Pedro (74′); Diop (87′)

Naloži več novic iz Liga prvakov

Na finalnem obračunu lige prvakov bo pravico delil Slavko Vinčić

Mariborski sodnik Slavko Vinčić bo 1. junija na stadionu Wembley v Londonu sodil na finaln…