Letošnja klubska sezona v deželi na sončni strani Alp se bo odprla v Stožicah, kjer Olimpijo jutri čaka prva tekma kvalifikacij za uvrstitev v ligo prvakov. Nasprotnik zmajev bo latvijski prvak Valmiera.

Gre za moštvo iz majhnega kraja na severu države, ki je v minuli sezoni nekoliko nepričakovano osvojilo svoj prvi naslov. Valmiera je ob odličnih predstavah ter kar 101 zadetku osvojila 85 točk in s štirimi točkami naskoka preskočila favorizirano Rigo.

Po koncu sezone so klub nato zapustili nekateri nosilci igre, ki so s trebuhom za kruhom odšli v močnejše tuje lige. Posledično v novi sezoni, v Latviji prvenstvo poteka od marca do novembra, Valmieri ne gre vse po načrtih. Branilci naslova se trenutno nahajajo na tretjem mestu in imajo po 22 odigranih krogih neulovljiv zaostanek za vrhom prvenstvene razpredelnice.

Kljub temu Latvijci v Slovenijo prihajajo optimistično razpoloženi. Po dveh remijih brez zadetkov proti moštvoma iz zgornjega dela lestvice, so nogometaši Valmiere v petek nadaljevali niz neporaženosti in proti Tukumsu bržčas prikazali najboljšo predstavo letos.  Na domačem terenu so navijače razveselili z visoko zmago 6:0. Nasprotnika so sicer zlomili šele v zaključku prvega polčasa, tudi zavoljo sporne sodniške odločitve. Povedli so v 34. minuti iz najstrožje kazni, le dve minuti kasneje so vodstvo podvojili. Vse upe gostov je nato v 44. minuti pokopal glavni sodnik Jevgenijs Vasjukovs, ki je v 41. minuti dosodil najstrožjo kazen in ob tem zaradi igre z roko, ki jo je videl le on, gostujočemu branilcu pa pokazal drugi rumeni karton ter predčasno pot v slačilnico. Valmiera najstrožje kazni sicer ni izkoristila, a je kljub temu še pred odmorom prišla do povišanja prednosti. V drugem delu so ob igri mačke z mišjo domačini dodali še tri zadetke in prišli do najvišje zmage v sezoni.

Valmiera – Tukums 6:0 (3:0)
Ndoye (34′ 11m), Jaunzemz (36′), Silva (45′, 65′), Leo Gaucho (86′), Ruan Ribeiro (89′)
RK: Mihoubi (41′ – Tukums)

Naloži več novic od D.Š.
Naloži več novic iz Liga prvakov

Na finalnem obračunu lige prvakov bo pravico delil Slavko Vinčić

Mariborski sodnik Slavko Vinčić bo 1. junija na stadionu Wembley v Londonu sodil na finaln…