Na odločilni tekmi za osvojitev drugega mesta v skupini F lige prvakov je Villarreal slavil proti Atalanti in se veselil napredovanja v zaključne boje. Španci so obračun v Bergamu dobili z rezultatom 2:3.

Pred začetnim sodniškim žvižgom je bilo jasno, da morajo Italijani na svojem terenu vknjižiti vse tri točke, v kolikor bi želeli prezimiti v najelitnejšem klubskem tekmovanju na svetu, toda Josip Iličić in druščina so tokrat bili daleč od uspeha. Že v tretji minuti je namreč goste v vodstvo popeljal Arnaut Danjuma, tik pred odhodom na odmor pa je za 0:2 poskrbel Etienne Capoue. Tudi na začetku drugega polčasa se je zgodba na terenu nadaljevala, saj je že v 51. minuti bilo jasno, da bodo Španci uspeli zadržati drugo mesto. Takrat je namreč za neulovljivih 0:3 s svojim drugim zadetkom zabil Danjuma. Gostitelji so se prebudili šele v zadnje pol ure. Najprej je v 58. minuti s prostega strela prečko zatresel Ruslan Malinovski, le pet minut kasneje pa je okvir gostujočih vrat preprečil veselje tudi Duvanu Zapati. Dvajset minut pred koncem rednega dela je za žarek upanja v domačih vrstah nato vendarle poskrbel Malinovski, ki je s strelom z roba kazenskega prostora znižal na 1:3, deset minut pred koncem pa je po asistenci Iličića zadetek v svojo statistiko vpisal tudi Zapata. Bergamčani so še naprej potrebovali dva zadetka oziroma zmago, a se niso predajali. V zadnjih minutah srečanja so silovito pritisnili proti španskim vratom, a jim je pri zaključnih strelih ponovno zmanjkalo nekaj sreče. V 86. minuti je Geronima Rullija še tretjič na tekmi rešil okvir vrat, tokrat po strelu Luisa Muriela in ostalo je pri rezultatu 2:3. Iličić je odigral celotno srečanje.

Atalanta – Villarreal 2:3 (0:2)
Malinovski (71′), Zapata (80′); Danjuma (3′, 51′), Capoue (42′)

Naloži več novic iz Liga prvakov

Jan Oblak v vlogi glavnega junaka

Atletico je na povratni tekmi osmine finala v ligi prvakov gostil italijanski Inter. Rezul…