Mura je na zadnji evropski preizkušnji v letošnji sezoni s porazom v Arnhemu sklenila svojo pot v Uefini konferenčni ligi. Prekmurci so na gostovanju pri Vitesseju izgubili s 3:1.

Slovenski državni prvaki so po skalpu v prejšnjem krogu, ko je v Ljudskem vrtu padel Tottenham, bili odločeni, da tudi na Nizozemskem pustijo dober vtis in nadgradijo svoj točkovni izkupiček v skupini G. Toda Vitesse se je, podobno kot že na prvi tekmi v Mariboru, izkazal za preveč neugodnega nasprotnika in je črno-bele zasluženo ugnal. Varovanci Anteja Šimundže so slabo začeli srečanje in se hitro znašli v zaostanku. V četrti minuti je po strelu Loisa Opende obrambo vknjižil Marko Zalokar, a je odbito žogo nato v mrežo pospravil Thomas Buitink. Muraši so najbližje zadetku bili sredi prvega dela, ko so v dobri minuti imeli dva nevarna strela. Najprej je z razdalje poizkušal Tomi Horvat, a se je domači vratar izkazal, nekaj trenutkov kasneje pa je Nardin Mulahusejnović z ugodnega položaja zgrešil cilj. V nadaljevanju so nato podjetnejši ponovno bili Nizozemci, ki so v zaključku polčasa še dvakrat zatresli gostujočo mrežo. Openda je po odlični individualni akciji in dobrem zaključku izid v 35. minuti podvojil, pet minut kasneje pa je napako Matica Maruška izkoristil Daan Huisman in srečanje je že do odmora bilo odločeno.

Boljšo predstavo je Mura prikazala v drugem polčasu, čeprav je potrebno priznati, da igra Prekmurcev v obrambi še naprej ni bila na nivoju, toda z nekaj dobrimi posredovanji se je ponovno izkazal Zalokar. Enaintridesetletni čuvaj mreže bil v ospredju že v 57. minuti, ko je moral posredovati ob strelu Maximiliana Wittka, nedolgo zatem pa je Murinega vratarja rešil tudi okvir vrat. Vmes se je mreža zatresla na drugi strani, toda veselje Amadeja Maroše je bilo kratkotrajno, saj je 27-letni napadalec bil v prepovedanem položaju. Deset minut pred koncem rednega dela se je znova z lepo obrambo izkazal Zalokar, ki je ponovno v dvoboju z Wittkom izšel kot zmagovalec, le dve minuti kasneje pa se je domača mreža vendarle zatresla. Maroša se je tokrat izkazal z lepim preigravanjem in samostojno akcijo kronal s strelom v levi vratarjev kot. V nadaljevanju so črno-beli imeli še eno priložnost za znižanje rezultata, ko je po podaji Luke Bobičanca, ki se je po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe vrnil na zelenice, do žoge prišel Nik Lorbek, a mu domačega vratarja Jeroena Houwena ni uspelo ugnati.

Vitesse – Mura 3:1 (3:0)
Buitink (4′), Openda (35′), Huisman (40′); Maroša (82′)

Naloži več novic iz Konferenčna liga

Tudi Zajc evropsko sezono sklenil v četrtfinalu

Slov enski nogomet je ostal brez predstavnikov v zaključnih bojih evropskih klubskih tekmo…