Na drugem slovensko-malteškem obračunu dneva so Mariborčani pred svojimi navijači v Ljudskem vrtu gostili stare znance, moštvo Birkirkare. Dvoboj pred približno šest tisoč gledalci se je zaključil brez zmagovalca.

Prvi polčas veliko akcije ni ponudil. Vijoličasti so v obračun vstopili z enako enajsterico, kot na generalki proti Varaždinu, ki so jo pred tednom dni dobili z visokih 6:2. Tudi proti Maltežanom so v prvem polčasu diktirali tempo in imeli šestdesetodstotno prednost v posesti žoge, vendar so njihovi zaključki akcij bili brez pravih rešitev. Prvič so zapretili v 14. minuti, ko je Arnel Jakupović izvajal prosti strel z velike razdalje, a je meril previsoko. Gostje iz Malte so dobro stali na terenu, najnevarnejši pa so bili po desni strani, kjer je veliko preglavic domači obrambi s hitrimi prodori povzročal Paul Mbong. Enaindvajsetletnik je bil tudi tvorec edinega zadetka v prvem delu, ko je v 31. minuti prodiral po sredini in se odločil za močan strel iz približno 30 metrov. Ažbe Jug je bil povsem nemočen, izjemen zadetek gostujoče 10-ice! Mariborčani so le štiri minute kasneje iz svoje največje priložnosti skorajda prišli do izenačenja. Po napaki gostujoče obrambe je Martin Milec v kazenskem prostoru na desni strani prišel do žoge in zaobšel gostujočega vratarja Marcela Zapytowskega, toda domači kapetan se je ob preigravanju pomaknil v preveč neugoden položaj, da bi zatresel kaj več kot le zunanji del mreže. Tik pred koncem je z razdalje poskušal še Itsuki Urata, toda strel Japonca ni bil natančen. Pred odhodom na odmor še udarec v domačem taboru. Hilal Soudani je zaradi poškodbe moral zapustiti teren, zamenjal ga je Marko Kolar.

Damir Krznar je novo potezo povlekel pred začetkom nadaljevanja, ko je iz igre vzel Aljaža Antolina in v igro poslal mladega Marcela Lorberja. Odločni, da popravijo vtis iz prvih 45 minut so vijoličasti do nove priložnosti prišli že v tretji minuti drugega dela. Po dolgi kombinaciji sta Urata in Kolar izmenjala dvojno podajo, domači branilec pa je z roba kazenskega prostora žogo poslal ob daljši vratnici. Ivan Brnić je prvič nevarno zapretil v 54. minuti iz 20 metrov, ko je z desnico meril visoko preko vrat. Dalmatinec je le minuto kasneje iz podobnega položaja meril bil meril precej bližje, žoga se je vmes odbila od branilca in za približno meter zletela mimo vrat. Iz kota, ki je sledil, je v kazenskem prostoru do strela z glavo prišel Lorber, toda meril je preveč po sredini in Zapytowski večjih težav ni imel. Vijoličasti so se v igro vrnili sredi polčasa, ko je Mbong z visokim podplatom v lastnem kazenskem prostoru startal na Kolarja, glavni delivec pravice Mohammed Al-emara pa je pokazal na belo točko. Z nekaj sreče, Zapytowski se je žoge uspel dotakniti, je za izenačenje poskrbel Brnić. V 76. minuti je ponovno do priložnosti prišel Milec. Enaintridesetletnik je poskušal iz prostega strela in zgrešil cilj za nekaj centimetrov. Novo priložnost za preobrat so Mariborčani imeli v 81. minuti, tokrat je blizu zadetka bil Jan Repas, a je obrambni blok ponovno dobro posredoval, strel 26-letnika pa je zletel tik ob vratnici. Minuto pred koncem rednega dela nova lepa priložnost za Štajerce. Z leve je prodiral Brnić in poslal žogo v kazenski prostor, kjer si jo je Milec zaustavil in močno streljal, toda vnovič se je žoga od odbila od gostujočega branilca in zletela nad prečko.

Maribor – Birkirkara 1:1 (0:1)
Brnić (67′ 11m), Mbong (31′)

Naloži več novic iz Konferenčna liga

Aleš Arnol o novih izzivih: “Iskreni odnosi in odlična energija nas vodijo naprej”

NK Bravo je po izjemni sezoni 2023/24, v kateri so dosegli rekordnih 50 točk in se uvrstil…