Na povratnem obračunu prvega kroga kvalifikacij za uvrstitev v konferenčno ligo so na stadionu v Ta’Qaliju Mariborčani dolgo časa lovili rezultatski zaostanek, a v zaključnih minutah prišli do popolnega preobrata in napredovanja.

Na umetni zelenici tamkajšnjega stadiona se ob zelo visokih temperaturah Mariborčani v prvem polčasu niso znašli. Prvih 45 minut je minilo povsem v znamenju Maltežanov, ki so bili podjetnejši, bolj kombinatorni in posledično tudi nevarnejši. Birkirkara je dobro začela dvoboj in po vsega 19 minutah prišla do tistega, kar si je želela. Zadetek za vodstvo je iz najstrožje kazni dosegel Yankam Yannick, potem ko je glavni delivec pravice Martin Dohal nekaj trenutkov pred tem ocenil, da je Max Watson ob drsečem bloku v svojem kazenskem prostoru igral z roko. Tudi v nadaljevanju so domačini nadaljevali z dobro igro in povsem onemogočili vijoličaste. Varovanci Damirja Krznarja so v napadu bili povsem nenevarni. Sredi polčasa se je po podaji z desne v odličnem položaju znašel Marko Kolar, a je z glavo grdo zgrešil cilj. V sodnikovem dodatku prvega dela pa je po dolgi podaji v kazenskem prostoru nasprotnika prišel Jan Repas, vendar s slabim zaključkom priložnost prepoceni zapravil.

Enainpetdesetletni strateg Maribora je pred nadaljevanjem srečanja bil prisiljen nekaj spremeniti in je v igro poslal Arnela Jakupovića in Marina Laušića. V drugem delu so Štajerci zaigrali bolje in diktirali tempo igri, medtem ko so Maltežani stopili nekoliko nazaj in branili minimalno vodstvo. Čas je za 16-kratne državne prvake tekel zelo hitro, napredovanje v naslednji krog pa se je vse bolj izmikalo. V 63. minuti je Itsuki Urata pred domača vrata poslal dober predložek, vendar Kolar z glavo ni bil uspešen. V isti minuti je Krznar posegel po še eni menjavi, v igro je poslal Xhuliana Skuko. Nov poizkus so Mariborčani imeli v 76. minuti, in sicer je Jakupović streljal iz prostega strela, vendar je žoga bila lahek plen za Marcela Zapyotowskega. Le minuto kasneje je z razdalje poizkušal še Martin Milec, vendar za približno meter zgrešil cilj. Pritisk v zaključku dvoboja se je obrestoval deset minut pred koncem rednega dela, ko sta na levi kombinirala Urta in Ivan Brnić, slednji pa je odlično podal pred vrata Birkirkare in na petmetrskem prostoru našel vtekajočega Jakupovića, ki je z bližine poskrbel za izenačenje. Le dve minuti kasneje je na veliki preizkušnji bil Ažbe Jug, ki je odlično zaustavil nevaren strel Itala Montana. Nato pa odrešilna 88. minuta za vijoličaste in izjemen zadetek Skuke. Milec je na približno 30 metrov od svojih vrat ukradel žogo in z dolgo podajo naprej na desnem krilu našel hitronogega Albanca, ki je pobegnil branilcu in prodrl v kazenski prostor, nato pa zaobšel domačega čuvaja mreže ter izjemno akcijo kronal z zadetkom za 1:2.

Mariborčani bodo tekmovanje v kvalifikacijah za konferenčno ligo nadaljevali že čez teden dni, ko bodo v Luksemburgu na prvi tekmi drugega kroga gostovali pri Differdangu 03. Povratni obračun v Ljudskem vrtu bo v četrtek 3. avgusta.

Birkirkara – Maribor 1:2 (1:0)
Yannick (19′ 11m); Jakupović (80′), Skuka (88′)

Naloži več novic iz Konferenčna liga

Aleš Arnol o novih izzivih: “Iskreni odnosi in odlična energija nas vodijo naprej”

NK Bravo je po izjemni sezoni 2023/24, v kateri so dosegli rekordnih 50 točk in se uvrstil…