Zadnji krog Uefine evropske lige je poskrbel za veliko veselje na Dunaju, saj se je Rapid z zmago proti Genku uspel dokopati do tretjega mesta v skupini H in uvrstitve v zaključne boje konferenčne lige.

Pred Dejanom Petrovičem in soigralci je bila težka naloga, saj so gostovali pri direktnemu nasprotniku za omenjeno tretje mesto, ki je pred dvobojem užival vlogo favorita. Kljub temu so Avstrijci, pri kateirh je Petrovič odigral celotno srečanje, v Belgijo prišli z željo po presenečenju in so predvsem v prvem polčasu prikazali zelo dobro predstavo. Rapid je od samega začetka bil nevaren in je nekajkrat nevarno zapretil, odločilni trenutek srečanja pa so zeleno-beli izpeljali po pol ure igre, ko so po hitrem protinapadu in zadetku Roberta Ljubičića povedli. V drugem delu so Belgijci morali napasti na vse ali nič, toda izenačujočega zadetka jim ni uspelo doseči. Dunajčani so se tako razveselili svoje druge zmage v skupini ter končnega tretjega mesta, ki vodi v šestnajstino finala Uefine konferenčne lige.

Svoje prve zmage in prvih točk nasploh so se v skupini G razveselili pri madžarskemu Ferencvarošu, ki je na dvoboju brez tekmovalnega naboja ugnal Bayer iz Leverkusna. Madžarski prvaki so pred lepo zapolnjenimi tribunami razveselili svoje navijače z minimalno zmago, potem ko je srečanje osem minut pred iztekom rednega dela odločil Aissa Laidouni. Slovenski reprezentant Miha Blažič je na terenu preživel vseh 90 minut in je v svojo statistiko vpisal rumeni karton. Ferencvaroš je skupinski del sicer končal na zadnjem mestu in bo na nove evropske preizkušnje moral počakati do poletja prihodnje leto.

Celotno tekmo je na srečanju v avstrijskem Gradcu v dresu Sturma odigral tudi Jon Gorenc Stanković, ki je s soigralci uspel priti do točke proti Monacu. Štajerci so povedli v 6. minuti po zadetku Jakoba Jantscherja z bele točke, za končnih 1:1 pa je po pol ure igre poskrbel Kevin Volland. Monaco je že pred to tekmo imel zagotovljeno prvo mesto, Sturm pa se je z novim remijem razveselil svoje druge točke in je skupinski del končal na dnu lestvice.

Neporažen v tem krogu je tokrat ostal tudi Miha Zajc. Njegov Fenerbahče je proti Eintrachtu iz Frankfurta osvojil točko, potem ko sta se moštvi razšli s prijateljskih 1:1. Nemci so povedli v 29. minuti po zadetku Djibrila Sowa, Turkom pa je uspelo izenačiti in končni izid postaviti v 42. minuti, ko se je pod zadetek podpisal Mergim Berisha. Končna razvrstitev obeh moštev, in sicer prvo mesto za Eintracht in tretje za Fenerbahče, je sicer bila znana že pred zadnjim krogom. Zajc je srečanje začel v prvi postavi in je na terenu preživel 76. minut, ko je bil zamenjan. Tudi Turki bodo sezono nadaljevali v konferenčni ligi

Genk – Rapid Dunaj 0:1 (0:1)
Ljubičić (29′)

Ferencvaroš – Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Laidouni (82′)

Sturm Graz – Monaco 1:1 (1:1)
Jantscher (6′ 11m); Volland (30′)

Fenerbahče – Eintracht Frankfurt 1:1 (1:1)
Berisha (42′); Sow (29′)

Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadn ji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona G…