Slovaški prvaki iz Bratislave so se v prvem krogu skupinskega dela Lige Evropa pomerili s slovitim Bešiktašem in turški klub v sodnikovem podaljšku premagali s 4:2. Dva gola za Slovake je zadel slovenski reprezentant Andraž Šporar, temu pa dodal še asistenco in bil eden od glavnih junakov zmage nad favoriziranimi Turki.

Slovaki so povedli v 14. minuti, ko je nemški vratar Loris Karius storil veliko napako, ki jo je kaznoval slovenski napadalec Andraž Šporar. Karius je z željo po izbijanju žoge zapustil golovo črto, a ga je ob posredovanju žoga preskočila in se odbila na nogo slovaške devetice. Šporar ponujene priložnosti ni izpustil iz rok in žogo poslal v prazno mrežo.

Turki so kasneje preko Adema Ljajića izenačili rezultat in ob koncu prvega polčasa celo povedli, ko je kapetan slovaškega kluba Vasil Bozhikov premagal lastnega vratarja in dosegel avtogol.

V drugem polčasu pa je na sceno zopet stopil Andraž Šporar in po slabi uri igre izkoristil lepo podajo z desne strani in matiral Kariusa ter izid poravnal na 2:2. Akcija, ki je spominjala na tisto proti Poljski, se je prav tako končala z zadetkom Šporarja iz skoraj mrtvega kota.

Ko se je že zdelo, da se bo tekma končala brez zmagovalca, je v sodnikovem podaljšku preko podaje iz kota zadel Marin Ljubičić. Šporar se je ob podaji dotaknil žoge, ki je končala pri osamljenem Ljubičiću, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti. Po samostojni akciji pa je v 94. minuti zadel še Mohammad Rhasalla in postavil končni izid tekme 4:2.

Ob koncu tekme je v igro vstopil še en nekdanji nogometaš Olimpije, Kenan Bajrić in tako zabeležil nastop v Ligi Evropa.

Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadnji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona Go…