Slovenski nogometni strokovnjak Ante Šimundža je z Ludogorcem v zadnjem krogu skupinskega dela lige Evropa gostoval v Rimu pri sinovih volkulje. Tekma med Romo in bolgarskimi prvaki se je zaključila z rezultatom 3-1.

V 42. minuti je krilni napadalec Ludogorca Rick Morais žogo sprejel na svoji polovici ter po odličnem samostojnem prodoru z močnim strelom premagal domačega vratarja. Rimljani so v drugem polčasu pokazali povsem drugačen obraz ter za svojo napadalno igro bili nagrajeni. V razmaku slabih desetih minut so po nespametnih prekrških Cicinha in Nedjalkova domačini dobili dve enajstmetrovki, kateri je uspešno realiziral Pellegrini. V 77. minuti so nogometaši Ludogorca prišli do izenačenja, njihov zadetek pa je črnogorski sodnik po ogledu posnetka zaradi domnevnega prekrška v izgradnji napada razveljavil. Zaniolo, ki je priboril obe najstrožji kazni, je v 85. minuti prednost povišal na 3:1 ter potrdil Romino napredovanje v izločilne boje lige Evropa. V 90. minuti je Ludogorec po izključitvi Verdona zaradi nevarne igre na igrišču ostal le še z deseterico igralcev.

Izpad v konferenčno ligo za Šimundžo pomeni drugo evropsko pomlad v trenerski karieri. Prvič mu je to uspelo v sezoni 2013/14, ko je Maribor popeljal do izločilnih bojev lige Evropa, kjer je njihovo nogometno pravljico zaključila Sevilla.

A.S. Roma – Ludogorec 3:1 (0:1)
Pellegrini 56′, 65′, Zaniolo 85′ ; Rick 42′

Naloži več novic od Anže Mlakar
Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadn ji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona G…