Nogometaši Mure so odigrali prvo tekmo kvalifikacij za uvrstitev v Ligo evropa. Brez večjih težav so na Madžarskem premagali estonski Nomme Kalju, z rezultatom 0:4.

Črno-beli so si prednost z 0:4 priigrali že v prvem delu. Z natančnim strelom z roba kazenskega prostora je mrežo Estoncev načel Kevin Žižek. V 26. minuti je kazenski strel za Muro iztržil Nino Kouter, njegov poizkus je ubranil vratar Estoncev, a je bil najhitrejši na odbiti žogi Žižek. Za 0:3 so Muraši lepo izigrali obrambo nasprotnika, čeprav bi lahko Kouter sam zaključil, je podal Žigi Kousu, ki je povišal prednost. Izid polčasa je postavil Alen Kozar, ki je poizkusil iz 30-ih metrov, estonskemu vratarju je ob nespretnosti, žoga spolzela med nogami v gol. V drugem polčasu so nogometaši Mure zadržali prednost, v nedeljo pa jih v Stožicah čaka dvoboj z Olimpijo.

Nomme Kalju – Mura 0:4
Žižek 17’, 26’, Kous 33’, Kozar 36’

Naloži več novic iz Evropska liga

Graški dvojec do evropske pomladi, šokanten izpad atenskega trojčka

Zadnji krog Uefine evropske lige se je srečno razpletel za graški Sturm oziroma za Jona Go…